Oko na rodaka: Jan Bednarek kontuzjowany. Wyjazd na zgrupowanie kadry zagrożony

Jan Bednarek kontuzją okupił ligowe spotkanie z Tottenhamem. Jego wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski jest zagrożony.

Jan Bednarek z urazem

Już w 34. minucie swój występ w spotkaniu z Tottenhamem zakończył Jan Bdnarek. Obrońca Southampton w jednym ze starć z Cristianem Romero został uderzony łokciem. Powołany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski początkowo próbował kontynuować grę, jednak uraz była na tyle dotkliwy, że dalsza gra była niemożliwa. Niestety, istnieje spore prawdopodobieństwo, że Jan Bednarek nie zagra w nadchodzących meczach eliminacji mistrzostw Europy z Czechami i Albanią. Według mediów obrońca Southampton doznał złamania żebra.

Mecz Southampton z Tottenhamem właściwie był przedziwnym widowiskiem. Już w pierwszej połowie trenerzy obu drużyn musieli dokonać aż czterech zmian wskutek urazów swoich zawodników. Tottenham w drugiej połowie prowadził już 3:1. “Koguty” zamiast wygrać, ostatecznie tylko zremisowały 3:3. Bezcennego gola dla “Świętych” z rzutu karnego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił James Ward-Prowse.

Faktem jest, że drużyna Polaka wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Premier League, jednak strata do bezpiecznej strefy wynosi obecnie tylko dwa punkty.

Grzegorz Krychowiak zaskakuje zza pola karnego

Grzegorz Krychowiak na brak powołania do reprezentacji Polski odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Mianowicie, środkowy pomocnik strzelił gola dla Al-Shabab w spotkaniu 21. kolejki saudyjskiej ekstraklasy przeciwko Al-Raed. Gospodarze do przerwy prowadzili po bramkach Júlio Tavaresa i Alexandru Mitrițy. Krychowiak w 58. minucie zdobył kontaktową bramkę dla swojego zespołu, zaskakując golkipera rywala płaskim strzałem zza pola karnego. Jeden punkt Al-Shabab zapewnił na kwadrans przed końcem Aaron-Salem Boupendza. Krychowiak zagrał cały mecz. Jego drużyna aktualnie zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium.

Kolejna asysta Jakuba Piotrowskiego

Siódmą asystę w barwach Łudogorca Razgrad zanotował zaś Jakub Piotrowski. Wypożyczony z niemieckiej Fortuny Düsseldorf pomocnik tym razem zabłysnął w wygranym 3:1 spotkaniu ligowym z Chebyrem Pazardżik. W 22. minucie po dograniu z prawej strony boiska i sprytnym zagraniu piętą Polaka bramkarza rywali pokonał ostatecznie Spas Delew. Bułgarski napastnik w latach 2016-2019 był zawodnikiem Pogoni Szczecin.

Dla Łudogorca, w barwach którego cały mecz zagrał Jakub Piotrowski, było to 17. zwycięstwo w tym sezonie. Mistrz Bułgarii aktualnie zajmuje pozycję wicelidera i ma stratę czterech punktów do CSKA Sofia. W barwach Chebyra cały mecz zagrał natomiast Kornel Osyra. Jego zespół zaś po rozegraniu 24 kolejek plasuje się na przedostatnim, 15. miejscu w tabeli.

Podsumowanie występów polskich zawodników (18 marca)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – zszedł z boiska z powodu kontuzji w 34. minucie zremisowanego 3:3 ligowego meczu z Tottenhamem.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Bournemouth.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Bournemouth. Polski bramkarz dotychczas nie zadebiutował w pierwszym zespole.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Huddersfield.

Krystian Bielik (Birmingham City FC – Championship) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z QPR.

Michał Helik (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Millwall.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Championship) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Stoke City.

Jakub Niemczyk (Burton Albion FC – League One) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z Port Vale.

Maksymilian Stryjek (Wycombe Wanderers FC – League One) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Barnsley.

Arabia Saudyjska

Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab – Ekstraklasa) – strzelił gola w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Al-Raed. Zagrał cały mecz.

Belgia

Aleksander Buksa (Royal Standard de Liège – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Zulte Waregem. Polak dotychczas występował tylko w rezerwach Standardu.

Karol Fila (SV Zulte Waregem – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu ze Standardem Liège.

Bułgaria

Kornel Osyra (Chebyr Pazardżik – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Łudogorcem Razgrad.

Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 90 minut i asysta w wygranym 3:1 ligowym meczu z Chebyrem Pazardżik.

Francja

Adam Buksa (RC Lens – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Angers.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – 79 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Angers.

Łukasz Poręba (RC Lens – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z Angers.

Rafał Strączek (FC Girondins de Bordeaux – Ligue 2) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Nîmes.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Ibiza – druga liga) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z FC Andorra.

Piotr Parzyszek (CD Leganés – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Realem Oviedo.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Knockbreda FC – druga liga) – zagrał od pierwszej minuty w przegranym 1:4 ligowym meczu z Ards FC.

Izrael

Patryk Klimala (Hapoel Beer Szewa – Ekstraklasa) – 86 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Hapoelem Katamon Jerozolima.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Nagoya Grampus Eight.

Niemcy

Rafał Gikiewicz (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Schalke.

Jacek Góralski (VfL Bochum – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z RB Leipzig.

Robert Gumny (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Schalke.

Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – 58 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z VfB Stuttgart.

Marcin Kamiński (Schalke 04 – Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Augsburgiem.

Marcel Lotka (Borussia Dortmund – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 6:1 z 1. FC Köln. Polski bramkarz dotychczas występował jedynie w drużynie rezerw Borussii.

Damian Michalski (SpVgg Greuther Fürth – 2. Bundesliga) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 3:0 ligowym meczu z Magdeburgiem.

Martin Kobylański (TSV München von 1860 – 3. Liga) – wszedł na boisko w 90. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z Erzgebirge Aue.

Rafał Koczor (SC Rot-Weiss Essen – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Saarbrücken. Koczor dotychczas nie zagrał w pierwszym zespole.

Adrian Małachowski (SV Waldhof Manheim – 3. Liga) – wszedł na boisko w 70. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z Wehen.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Waldhof Manheim.

Robert Ziętarski (VfB Oldenburg – 3. Liga) – 82 minuty w wygranym 2:1 ligowym meczu z SpVgg Bayreuth.

Rosja

Maciej Rybus (Spartak Moskwa – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z FK Orenburg.

Rumunia

Adrian Cierpka (Concordia Chiajna – druga liga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Ripensią Timișoara.

Słowacja

Dominik Sokół (1.FC Tatran Prešov – druga liga) – zszedł z boiska w 90. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z rezerwami Žiliny.

Franciszek Wróblewski (FK Humenné – druga liga) – 73 minuty w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z FC Košice.

Turcja

Jakub Szumski (Samsunspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Gençlerbirliği.

Walia

Dawid Szczepaniak (Flint Town United FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 0:0 z Pontypridd United.

Węgry

Lukas Klemenz (Budapest Honvéd FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z MOL Fehérvár FC.

Rafał Makowski (Kisvárda FC – Ekstraklasa) – 86 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Mezőkövesd Zsóry.

Włochy

Dorian Ciężkowski (US Cremonese – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Monzą. Polski bramkarz dotychczas nie zadebiutował w pierwszym zespole Cremonese.

Krzysztof Piątek (US Salernitana 1919 – Serie A) – wszedł na boisko w 56. minucie zremisowanego 2:2 ligowego meczu z Bologną.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Salernitaną.

Kacper Urbański (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Salernitaną.

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – zszedł w przerwie przegranego 0:2 ligowego meczu z Como.

Thiago Cionek (Reggina – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Cagliari.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Pisą.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie B) – 66 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Brescią.

Mateusz Kowalski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Como. Polak dotychczas nie zadebiutował w pierwszym zespole Parmy.

Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Pisą.

Marcin Listkowski (Brescia Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 81. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z Genoą.

Jakub Łabojko (Brescia Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 81. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z Genoą.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – cały mecz na ławce. SPAL przegrało w lidze 0:2 z Südtirolem.

Mateusz Praszelik (Cosenza Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Frosinone.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – z powodu kontuzji zszedł z boiska w 17. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Cosenzą.