Viaplay jak i gdzie oglądać? Pakiety, cennik, oferta sportowa, prawa w Polsce. Viaplay za darmo

viaplay

Viaplay to serwis streamingowy, który pojawił się w Polsce w 2021 roku. Na platformie Viaplay dostępne są transmisje sportowe, seriale oraz filmy. Jak i gdzie oglądać Viaplay? Czy można uzyskać dostęp do platformy za darmo? Sprawdź aktualną ofertę, cennik i pakiety oferowane przez serwis.

Viaplay gdzie oglądać?

Z platformy streamingowej Viaplay można korzystać wyłącznie na urządzeniach posiadających dostęp do internetu. Aby móc korzystać z serwisu należy opłacić miesięczną subskrypcję. Na jednym koncie klienta można stworzyć kilka profili i jednocześnie oglądać transmisje, seriale oraz filmy na dwóch urządzeniach.

» Oglądaj transmisje w Viaplay

Jak oglądać Viaplay?

Viaplay na komputerze i laptopie

Aby oglądać Viaplay na komputerze lub laptopie, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania lub aplikacji. Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę internetową – dostępna jest na niej pełna oferta platformy.

Aplikacja Viaplay

Oprócz serwisu internetowego, Viaplay udostępnia dla swoich użytkowników aplikację, która można zainstalować na następujących urządzeniach:

  • smartfony i tablety (aplikacja Android, iOS),
  • urządzenia z systemami operacyjnymi Apple TV, Chromecast, Google TV,
  • telewizory Smart TV (Samsung, LG),
  • telewizory Android TV (Sony, Philips, Nvidia Shield, TCL),
  • konsole do gier (Xbox One, PlayStation 4).

» Oglądaj transmisje w Viaplay

Viaplay za darmo – jak oglądać?

Kod Viaplay za darmo na 30 dni

Viaplay na początku swojej działalności w Polsce w ramach promocji serwisu oferowała 30-dniowy darmowy dostęp. Niestety, promocja ta już się zakończyła i nie ma możliwości skorzystania z kodu na 30 dni, który odblokowywał dostęp do pełnej oferty platformy.

Viaplay za darmo w UPC

 

W grudniu 2021 darmowy dostęp do serwisu Viaplay oferowany był w prezencie dla klientów telewizji kablowej UPC. Można było wówczas uzyskać dostęp za darmo na 30 dni. Niestety promocja nie jest już dostępna.

Viaplay pakiety i cennik

Platforma Viaplay działa na wielu europejskich rynkach oferując dla swoich klientów różne pakiety. W Polsce oferta jest bardzo prosta – użytkownik ma możliwość wykupienia jednego pakietu za 34 zł., który odblokowuje dostęp do pełnej oferty platformy.

» Oglądaj transmisje w Viaplay

Viaplay oferta sportowa i prawa w Polsce

Viaplay w wielkim stylu wchodzi na Polski rynek telewizji sportowych. Platforma ta już w pierwszym roku swojej działalności może pochwalić się prawami do transmisji Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy oraz hokejowej ligi NHL. Od grudnia 2021 Viaplay stało się również partnerem strategicznym federacji KSW, dzięki czemu wszystkie gale KSW można oglądać na platformie Viaplay.

Właściciel platformy – Grupa Nordic Entertainment poinformowała również o pozyskaniu praw do Premier League i Formuły 1. W przypadku Ligi Angielskiej prawa w Polsce zostały wykupione na sezony od 2022/23 do 2027/28. Wyścigi F1 będą pokazywane w Viaplay w latach 2023, 2024 i 2025.

Prawa sportowe w Polsce należące do platformy Viaplay:

Viaplay za granicą

Po wykupieniu pakietu na platformie Viaplay, można z niej korzystać nie tylko na terytorium Polski, ale również w całej Unii Europejskiej.

» Oglądaj transmisje w Viaplay

Seriale i filmy w Viaplay

Viaplay to nie tylko sport, ale również seriale i filmy. Serwis ten posiada w swojej bibliotece mnóstwo materiałów, które również można oglądać po wykupieniu pakietu Total.

fot. Viaplay Polska

Gdzie i jak oglądać Viaplay?

Transmisje pokazywane w Viaplay można oglądać po opłaceniu subskrypcji. Viaplay udostępnia stronę internetową, aplikacje mobilne, a także aplikacje na telewizory, odtwarzacze multimedialne i konsole do gier.

Ile kosztuje dostęp do Viaplay?

Aktualna cena za miesięczny dostęp do pełnej oferty serwisu Viaplay wynosi 34 zł.

Viaplay za darmo – jak oglądać?

Platforma w pierwszych miesiącach działalności udostępniała darmowy kod na 30 dni, jednak obecnie Viaplay za darmo nie jest dostępne w Polsce.