Oko na rodaka: Łukasz Skorupski z obronionym rzutem karnym

Obronionym rzutem karnym Łukasz Skorupski znacznie pomógł swojej drużynie w zwycięstwie nad walczącą o utrzymanie Sampdorią. Pierwszą asystę w tym sezonie Premier League zanotował Matty Cash.

Skorupski interweniuje na wagę trzech punktów

Łukasz Skorupski został jednym z ojców zwycięstwa Bolonii nad Sampdorią. Bramkarz reprezentacji Polski w 71. minucie obronił strzał z rzutu karnego autorstwa Abdelhamida Sabiriego, a po chwili heroiczną interwencja zapobiegł dobitce rywala. Skorupski obronił pierwszy rzut karny w tym sezonie Serie A. Wówczas na tablicy świetlnej widniał remis 1:1. Zanim rozpoczął się doliczony czas gry komplet punktów drużynie Polaka widowiskowym uderzeniem z ostrego kata zapewnił Riccardo Orsolini.

Łukasz Skorupski zagrał cały mecz, natomiast poza kadrą gości znalazł się inny z Polaków występujący w Bolonii Kacper Urbański. Drużyna Polaków znajduje się obecnie w komfortowej sytuacji, gdyż znajduje się na siódmej pozycji w tabeli i może liczyć się w grze o europejskie puchary.

Cash nie wystarczył na Arsenal

Kapitalnie mecz z walczącym o mistrzostwo Anglii Arsenalem rozpoczął Matty Cash, dzięki któremu Aston Villa już w 6. minucie wyszła na prowadzenie. Reprezentant Polski w 6. minucie najpierw odebrał futbolówkę Ołeksandrowi Zinczence, a następnie podprowadził piłkę w okolicę środka boiska i posłał dobre podanie do Olliego Watkinsa. Napastnik gospodarzy ostatecznie popisał się dobrym uderzeniem po ziemi przy dalszym słupku.

Arsenal szybko odpowiedział, jednak na przerwę to Aston Villa schodziła z jednobramkowym prowadzeniem za sprawą trafienia Philippe Coutinho. W drugiej połowie jednak Arsenal wziął się w garść i zaczął odrabiać straty. Wynik meczu wyrównał w 60. minucie Zinczenko, gdy popisał się świetnym strzałem zza pola karnego. Ostatecznie komplet punktów trafił do “Kanonierów”, a pozostałe dwa gole padły już w doliczonym czasie gry. Najpierw po strzale Jorginho piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od głowy pechowo interweniującego Emiliano Martíneza. Chwilę później rywala strzałem do pustej bramki dobił Gabriel Martinelli.

Więcej o tym meczu na naszych łamach.

Cash zagrał cały mecz. Jest to informacja, która bez wątpienia cieszy. Reprezentant Polski w ostatnich tygodniach zazwyczaj pojawiał się na boisku z ławki. Ponadto poza kadrą meczową gospodarzy znalazł się Oliwier Zych. Polski bramkarz tydzień temu zasiadł na ławce rezerwowych w spotkaniu z Manchesterem City, jednak tym razem nie dostał powołania do meczowej kadry. Po drugiej stronie cały mecz na ławce spędził Jakub Kiwior. Środkowy defensor wciąż czeka na debiut w nowym klubie.

Tak prezentuje się aktualnie tabela angielskiej Premier League

Podsumowanie występów polskich zawodników (18 lutego)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Chelsea.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – 90 minut i asysta w przegranym 2:4 ligowym meczu z Arsenalem.

Jakub Kiwior (Arsenal FC – Premier League) – cały mecz na ławce. Arsenal wygrał w lidze 4:2 z Aston Villą. Polak czeka na debiut w nowym klubie.

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Fulham.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 2:4 ligowy mecz z Arsenalem. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 z Sheffield United.

Krystian Bielik (Birmingham City FC – Championship) – 81 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Huddersfield Town. Reprezentant Polski zszedł z boiska z powodu kontuzji.

Michał Helik (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Birmingham City.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Championship) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Wigan Athletic.

Jakub Niemczyk (Burton Albion FC – League One) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Bristol Rovers.

Maksymilian Stryjek (Wycombe Wanderers FC – League One) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Boltonem.

Australia

Filip Kurto (Macarthur FC – A-League) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Newcastle Jets.

Belgia

Aleksander Buksa (Royal Standard de Liège – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Royale Union Saint-Gilloise. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole Standardu.

Karol Fila (SV Zulte Waregem – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z RFC Seraing.

Cypr

Mariusz Stępiński (Áris Lemessoú – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 63. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z AS Néa Salamís Ammochóstou.

Karol Struski (Áris Lemessoú – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 3:0 ligowym meczu z AS Néa Salamís Ammochóstou.

Francja

Marcin Bułka (OGC Nice-Côte d’Azur – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz ze Stade de Reims.

Rafał Strączek (FC Girondins de Bordeaux – Ligue 2) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Paris FC.

Grecja

Tymoteusz Puchacz (Panathinaïkós AO – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 86. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z Vólos NPS.

Hiszpania

Piotr Parzyszek (CD Leganés – Segunda División) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Las Palmas.

Holandia

Bartosz Białek (SBV Vitesse – Eredivisie) – 75 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Volendam.

Kacper Kozłowski (SBV Vitesse – Eredivisie) – wszedł na boisko w 58. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Volendam.

Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam – Eredivisie) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na ligowy mecz z AZ Alkmaar.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Knockbreda FC – druga liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 3:3 ligowy mecz z Dergview FC.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Urawa Red Diamonds, którego trenerem jest Maciej Skorża. Dla Polaka był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca nowego klubu.

Niemcy

Jacek Góralski (VfL Bochum 1848 – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Freiburgiem.

Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – z powodu choroby poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z RB Leipzig.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Greuther Fürth.

Adam Dźwigała (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Magdeburgiem.

Michał Karbownik (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Greuther Fürth.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Greuther Fürth.

Damian Michalski (SpVgg Greuther Fürth – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Fortuną Düsseldorf.

David Blacha (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Waldhof Mannheim.

David Kopacz (FC Ingolstadt 04 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:3 ligowy mecz z Saarbrücken.

Adrian Małachowski (SV Waldhof Mannheim – 3. Liga) – wszedł na boisko w 86. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z Meppen.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Waldhof Mannheim.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 68. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Newtown.

Dawid Szczepaniak (Flint Town United FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Haverfordwest.

Hubert Matras (Swansea University FC- druga liga) – nie zagrał w przegranym 1:2 ligowym meczu z Ynyshir Albions.

Węgry

Wojciech Golla (Puskás Akadémia FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce w zremisowanym 1:1 spotkaniu ligowym z MOL Fehérvár FC. Polak czeka na debiut w drużynie.

Włochy – Serie A

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – obronił rzut karny w wygranym 2:1 ligowym meczu z Sampdorią. Skorupski zagrał cały mecz.

Kacper Urbański (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Sampdorią.

Włochy – Serie B

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Ascoli.

Thiago Cionek (Reggina – Serie B) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 2:3 ligowym meczu z Cittadellą.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Brescią.

Mateusz Kowalski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Ascoli. Polak czeka na debiut w nowym klubie.

Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 75. minucie i dostał żółtą kartkę w wygranym 1:0 ligowym meczu z Brescią.

Marcin Listkowski (Brescia Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Brescia przegrała w lidze 0:1 z Benevento.

Jakub Łabojko (Brescia Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 82. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Benevento.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – 70 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Como.

Mateusz Praszelik (Cosenza Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 66. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu z Südtirolem.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Palermo.

Włochy – Serie C

Szymon Fyda (FC Arzignano Valchiampo – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 5:1 z AlbinoLeffe.

Mikołaj Reclaf (Piacenza Calcio – Serie C) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Renate. Polak czeka na debiut w klubie.