Gorzki powrót Macieja Skorży na ławkę trenerską. Bez punktów w debiucie

urawa-reds.co.jp

Maciej Skorża zadebiutował na ławce trenerskiej w japońskiej Ekstraklasie (J1 League) w starciu z FC Tokyo. Polak zaliczył falstart w meczu otwierającym rundę wiosenną.

Jego rezygnacja ze stanowiska szkoleniowca Lecha Poznań latem ubiegłego roku była zaskakująca, zważywszy na to, że z “Kolejorzem” wygrał mistrzostwo Polski. Oficjalnym powodem odejścia z Poznania miały być przyczyny osobiste. Początkowo szefowie Lecha próbowali przekonać Skorżę do kontynuowania współpracy z mistrzem Polski, ale ostatecznie sprawy osobiste zaważyły na jego odejściu.

Po zaledwie kilku miesiącach przerwy od pracy, wrócił na ławkę trenerską. 10. listopada ubiegłego roku japoński klub Urawa Red Diamonds poinformował o zatrudnieniu Polaka. Dla Skorży oznaczało to powrót do Azji. W przeszłości pracował już z saudyjskim Ettifaq FC oraz reprezentacją do lat 23 Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nie tak Maciej Skorża wyobrażał sobie powrót na ławkę trenerską. W 1. kolejce J1 League, jego drużyna przegrała 0-2 z FC Tokio. W lidze japońskiej obowiązuje system wiosna-jesień, stąd też mecz otwierający odbył się wczoraj (19 lutego). Warto podkreślić, że w bramce zwycięskiej ekipy stał Jakub Słowik.

Zespół prowadzony przez Macieja Skorżę przegrał spotkanie z FC Tokio w drugiej połowie. Najpierw w niefortunny sposób zawodnik Urawy Red Diamonds, Yoshio Koizumi zdobył bramkę samobójczą i wyprowadził przeciwnika na prowadzenie w 66. minucie. A chwilę później wynik spotkania ustalił Ryoma Watanabe, który wpakował futbolówkę do siatki w 74. minucie.

Maciej Skorża będzie miał okazję na zdobycie swoich pierwszych punktów dla Urawy Red Diamonds w kolejną sobotę (25 lutego). JEgo zespół zmierzy się na wyjeździe z Yokohama  w ramach 2. kolejki J1 League.