Bundesliga: Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund

bvb.de

W pozostałych sobotnich spotkaniach Bundesligi Borussia Dortmund pewnie wygrała 2-0 z Herthą Berlin. Ciekawie było również w Leverkusen, gdzie Bayer po zaciętym spotkaniu zremisował 2-2 z Hoffenheim. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł Stuttgart, w składzie którego cały mecz zagrał Marcin Kamiński.

Zaczniemy trochę od końca. W ostatnim sobotnim meczu Borussia Dortmund, jako drużyna, która powinna stać na czele peletonu goniącego Bayern Monachium wygrała na wyjeździe ze stołeczną Herthą. Gracze prowadzeni przez Petera Bosza kontrolowani losy spotkania praktycznie od początku. Pierwszym efektem tego było trafienie Pierre’a-Emericka Aubameyanga, który pokonał bramkarza rywali w 15. minucie gry. Po przerwie bardzo ładną bramką z dystansu popisał się Nuri Sahin, który podwyższył prowadzenie Borussii i ostatecznie zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Cały mecz w drużynie gości zagrał Łukasz Piszczek.

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrali piłkarze w Leverkusen. Obie drużyny po ostatnich spotkaniach miały dużo do udowodnienia swoim kibicom. “Aptekarze” objęli prowadzenie w 31. minucie, kiedy Wendell wykorzystał rzut karny za przewinienie w polu karnym obrońcy Hoffenheim Ermina Bičakčicia. Goście wyrównali dwie minuty po przerwie za sprawą Andreja Kramaricia. Piłkarze Hoffenheim z korzystnego wyniku nie cieszyli zbyt długo. W 49. minucie spotkania. Karim Bellarabi wykorzystał prostopadłe podanie Mehmediego i pokonał Olivera Baumanna. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gości. W 70. minucie podanie z prawej strony Kerima Demirbaya otrzymał Mark Uth, który strzałem z powietrza ustalił wynik spotkania. Poza kadrą meczową na to spotkanie znalazł się Eugen Polanski.

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do Bundesligi zanotowali piłkarze VfB Stuttgart. Trzy punkty dał im w 53. minucie Holger Badstuber. Niemiecki obrońca po wrzutce z rzutu rożnego strzałem głową pokonał bramkarza Mainz. Zwycięstwo gospodarzy mogło być jeszcze bardziej okazałe, lecz w 80. minucie Simon Terrodde nie wykorzystał rzutu karnego. Polskich kibiców bez wątpienia może cieszyć fakt, że po raz drugi z rzędu całe 90 minut w Stuttgarcie zagrał Marcin Kamiński.

Cenne trzy punkty zdobył Wolfsburg, który pokonał 1-0 na wyjeździe Eintracht Frankfurt. Niestety, poza kadrą meczową z powodu kontuzji znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Bayer 04 Leverkusen 2-2 TSG 1899 Hoffenheim