W ostatnim sobotnim meczu trzeciej kolejki Premier League Manchester United pokonał Leicester City 2:0. Obie bramki dla “Czerwonych Diabłów” zdobyli rezerwowi: Marcus Rashford i Marouane Fellaini.

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut przewaga należała do gospodarzy. W 12. minucie oddali oni pierwszy celny strzał na bramkę rywala. Uderzenie Henricha Mkhitaryana odbiło się jeszcze rykoszetem od Wesa Morgana i wylądowało w rękach Kaspera Schmeichela. Kilka minut później powinno być 1:0 dla United. Po błędzie Schmeichela piłkę do siatki skierował Juan Mata, ale arbiter dopatrzył się u Hiszpana pozycji spalonej. Jak pokazały telewizyjne powtórki – nie była to prawidłowa decyzja.
“Czerwone Diabły” w dalszym ciągu posiadały inicjatywę, ale nie przekładało się to na efekty. Bardzo aktywny był Paul Pogba, który często decydował się na uderzenia z dystansu, ale jego strzały były niecelne. Nieskuteczność Franzuców i jego kolegów sprawiła, że na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku bezbramkowym.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Podopieczni Jose Mourinho dominowali na boisku i w 52. minucie powinni wreszcie swoją przewagę udokumentować. Po zagraniu ręką we własnym polu karnym Danny’ego Simpsona arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Romelu Lukaku, ale Schmeichel wyczuł intencje Belga i obronił jego strzał.
Duński golkiper nie miał już jednak nic do powiedzenia w 70. minucie. Po zagraniu Henricha Mkhitaryana na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisko zaledwie trzy minuty wcześniej Marcus Rashford.
United poszli za ciosem i dwanaście minut później cieszyli się z drugiego gola. Bramkową akcję przeprowadził duet rezerwowych. Podanie Jesse Lingarda wykorzystał Marouane Fellaini. Jak się później okazało, była to bramka, która ustaliła wynik spotkania. Manchester United pewnie pokonał Leicester i z kompletem punktów umocnił się na czele ligowej tabeli.

Manchester United – Leicester City 2:0 (0:0)
1:0 – 70′ – Marcus Rashford
2:0 – 82′ – Marouane Fellaini