LaLiga: Barca wymęczyła zwycięstwo

FC Barcelona na Estadio Mendizorrotza pokonała Deportivo Alaves 2:0 w pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dwie bramki strzelił Lionel Messi.

Argentyńczyk mógł zaliczyć hattricka, ale na sześć minut przed przerwą nie wykorzystał rzutu karnego. Dla 30-letniego napastnika były to premierowe trafienia w bieżących rozgrywkach. Dla Katalończyków było to drugie zwycięstwo i co ciekawe w tym samym stosunku bramkowym. Z kolei dla klubu z kraju Basków jest to druga porażka. W następnej serii spotkań Duma Katalonii zagra w derbach z Espanyolem, a Alaves zmierzy się z Celtą Vigo.

26.08.2017, godz. 18:15 Deportivo Alaves – FC Barcelona 0:2 (0:0)