Schalke nie wskoczyła na fotel

Schalke Gelsenkirchen nie wykorzystało wpadek pięciu czołowych zespołów i nie zastało liderem niemieckiej Bundesligi. W ostatnim meczu ósmej kolejki u naszych zachodnich sąsiadów Hoffenheim na własnym stadionie pokonało Schalke 2:0.

Schalke

Bundesliga English (Twitter)

Schalke Gelsenkirchen nie zastało liderem niemieckiej Bundesligi, ponieważ nie wykorzystało wpadek pięciu czołowych zespołów. W ostatnim meczu ósmej kolejki u naszych zachodnich sąsiadów Hoffenheim na własnym stadionie pokonało Schalke 2:0.

Obie bramki padły w drugiej części spotkania po strzałach Chorwata Andreja Kramaricia w siedemdziesiątej drugiej minucie i cztery minuty przed końcem przez reprezentanta Togo Ihlasa Bebou. Dla popularnych Wieśniaków to drugie zwycięstwo z rzędu, co im dało awans na jedenastą pozycję. Natomiast dla Die Koenigsblauen to pierwsza ligowa porażka i w tej chwili jedyną drużyną, która nie przegrała jest Wolfsburg.

W następnej serii spotkań TSG zagra w Berlinie z Herthą, a podopieczni Davida Wagnera zagrają u siebie w derbach Zagłębia Ruhry z Borussią Dortmund.

20.10.2019, godz. 18:00 TSG Hoffenheim – Schalke Gelsenkirchen 2:0 (0:0)