Bayern chce podebrać defensora Bayerowi

Jonathan Tah

Fot. Bayer Leverkusen

Bayern Monachium chce osłabić świeżo upieczonego mistrza Niemiec.

Zawodnik Bayeru Leverkusen, Jonathan Tah, znalazł się na celowniku Bayernu Monachium, które planuje wzmocnić swoją linię obronną przed nowym sezonem.

Sytuacja w Bayerze Leverkusen

Jonathan Tah, będący filarem obrony „Aptekarzy”, ma za sobą imponujący sezon. Jego umiejętności na boisku przyczyniły się do osiągnięcia przez zespół znaczących sukcesów. Choćby do przerwania dominacji Bayernu i zdobycia historycznego mistrzostwa Niemiec. W obecnej kampanii Tah wystąpił w 40 meczach, co świadczy o jego kluczowej roli w drużynie.

Mimo wygranej w tabeli nad Bayernem, Tah może być zainteresowany zmianą otoczenia. To potęguje spekulacje o możliwej przeprowadzce do Monachium. Umowa 28-latka z Bayerem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku, a jego obecna forma może skłonić Bayern do intensyfikacji działań transferowych.

Zainteresowanie Bayernu Monachium

Bayern Monachium, poszukujący wzmocnień w obronie, widzi w Tahu idealnego kandydata do roli środkowego obrońcy. Zdolności niemieckiego zawodnika do czytania gry i jego fizyczność są wysoko cenione przez sztab szkoleniowy Bawarczyków. Florian Plettenberg, znany dziennikarz sportowy, potwierdził zainteresowanie Bayernu Tahem. Chociaż formalne rozmowy między klubami nie zostały jeszcze rozpoczęte, to ponoć obie strony wyrażają otwartość na rozmowy.

Źródło: Florian Plettenberg Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.