LIVE! Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna

Wreszcie! Po przerwie zimowej rusza T-Mobile Ekstraklasa! 20. kolejkę spotkań rozpocznie starcie w Bydgoszczy, gdzie miejscowy Zawisza podejmuje drużynę Górnika Łęczna. Zawisza okupuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 9. punktów. Górnik jest 11. z liczbą 24. “oczek” na koncie. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE z tego meczu.

Zawisza Bydgoszcz: Sandomierski – Wójcicki (C), Marić, Micael, Pulhac – Smektała(55′ Denković), Drygas, Mayeuski, Kamiński(81′ Alvarinho) – Barisic, Świerczok(55′ Predescu).
Rezerwowi: Małkowski – Mica, Predescu, Denkovic, Strąk, Ziajka, Álvarinho.

Górnik Łęczna: Prusak – Bielák, Szmatiuk, Božić, Mráz – Nowak, Nikitović (C) – Bonin, Burkhardt(63′ Josu), Božok(80′ Rudik) – Razulis.
Rezerwowi: Rodić – Sasin, Rudik, Hasani, Kalinowski, Tanchyk, Currais

Po meczu: Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna 0:0. Bezbramkowy remis na początek piłkarskiej wiosny w Polsce. Dziękuję za uwagę. Sławomir Rzeźnik.

Po meczu: Krótko i na temat po raz kolejny w wykonaniu Przemysława Rudzkiego:

Po meczu: Cenny punkt zdobyty przez Zawiszę. Jakość bydgoskiej drużyny podniosła się w porównaniu do jesieni, ale aby myśleć o utrzymaniu piłkarze z Bydgoszczy muszą zacząć wygrywać.

Po meczu: Koniec tego spotkania. Wynik 0:0 odzwierciedla wydarzenia boiskowe. Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić dziś gola. Brakowało składnych, stuprocentowych sytuacji. Dominowały szarpane akcje, faule, przechwyty i niecelne podania.

90+5′ : Zaatakował jeszcze Zawisza. Szalał na prawym skrzydle Wójcicki, jednak nie udało się zagrozić poważnie bramce Prusaka.

90+3′ : Dogranie w pole karne Mraza, ale świetnie interweniuje Marić.

90′ : Doliczone 5. minut.

89′ : Leży na murawie Sergiusz Prusak. Wygląda to na jakiś uraz mięśniowy w prawej nodze zawodnika.

88′ : Nowak w pole karne do wchodzącego Mraza, ten uderzył swoją słabszą prawą nogą i w efekcie wyszedł słaby i niecelny strzał.

86′ : Słabiutka frekwencja na stadionie w Bydgoszczy:

83′ : Uraz Bożicia, na którego upadł Alvarinho.

81′ : zmiana zawodnika Alvarinho za Kamińskiego. Mariusz Rumak wykorzystał już wszystkie zmiany w tym spotkaniu.

81′ :  zolta kartka yellow card Bożić ukarany żółtą kartką. Obrońca Górnika zatrzymał akcję Zawiszy ostrym wejściem.

80′ : zmiana zawodnika Zmiana w drużynie Górnika. Schodzi Bożok, a za niego Rudik.

79′ : Słaby strzał Josu, wprost w ręce Sandomierskiego.

72′ : Rzut wolny z około 20. metrów dla Zawiszy. Uderzał Predescu. Piłka minimalnie niecelnie minęła słupek bramki Łęcznian.

70′ : Znakomity drybling na prawym skrzydle Tomasza Bonina, który zagrywa w pole karne do Razulisa, ten jednak nie zdołał celnie strzelić.

69′ : Ciekawostka statystyczna od ZawiszaStats:

66′ : Znakomite prostopadłe podanie do Barisicia, który uderzył na bramkę, ale kolejną fantastyczną interwencją popisał się Prusak. Zawodnik Zawiszy był na spalonym, czego nie widział arbiter meczu.

63′ : zmiana zawodnika Plac gry opuszcza Filip Burkhardt. Za niego wszedł Hiszpan Josu Currais.

62′ : zolta kartka yellow card Żółta kartka dla kapitana Bydgoszczan, Jakuba Wójcickiego, który taktycznym faulem powalił Bożoka.

56′ : Denković tuż po wejściu miał szansę wpisać się na listę strzelców! Jego strzał znakomicie obronił Prusak.

55′ : zmiana zawodnikaPodwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza Jakub Smektała, za niego wchodzi Stefan Denković. Opuszcza boisko także Jakub Świerczok, którego zmienia Predescu.

54′ : Wzmożony ruch na ławce rezerwowych Zawiszy. Piłkarze rezerwowi intensywnie się rozgrzewają.

49′ : Leży na murawie Kamil Drygas. Zawodnik ucierpiał w starciu z Szmatiukiem.

46′ : Rozpoczynamy drugą część gry.

Przerwa: Statystyki po pierwszej połowie meczu.

Przerwa: Pierwszą część gry podsumował Przemysław Rudzki, dziennikarz Przeglądu Sportowego. Jak najbardziej trafne spostrzeżenie…

Przerwa: Lepsze wrażenie po pierwszej połowie sprawiają gospodarze. Mecz nie stoi niestety na zbyt wysokim poziomie. Dużo strat, fauli i niecelnych strzałów.

45′ : zolta kartka yellow card Marić otrzymuje żółtą kartkę za faul na Boninie.

44′ : Wrzucał piłkę Jakub Wójcicki, zdrzemnęli się piłkarze Górnika i Kamil Drygas mógł dać prowadzenie swojej drużynie, ale strzelił niecelnie.

43′ : Ładnie zapowiadała się akcja gospodarzy. Drygas do Barisicia, ten do Świerczoka, ale Bielak nie odpuścił i piłka poza boiskiem.

42′ : Festiwal strat z obydwu stron.

39′ : Znalazł trochę miejsca w środku pola Jakub Świerczok, huknął sprzed pola karnego, ale piłka wysoko ponad bramką.

35′ : zolta kartka yellow card Andre Micael ukarany żółtą kartką. Obrońca Zawiszy brutalnie wyciął Razulisa.

33′ : Bardzo ładne uderzenie Kamila Drygasa z rzutu wolnego. Tym razem Sergiusz Prusak popisał się kapitalną interwencją.

32′ :  zolta kartka yellow card Żółta kartka dla Nikitovicia. Spóźniona interwencja kapitana Górnika.

29′ : Zgranie w pole karne do Bożoka, który stanął przed wielką szansą, aby dać prowadzenie swojej drużynie. Fantastycznie strzał Bożoka obronił Grzegorz Sandomierski. To pierwsza tak groźna akcja przeprowadzona przez gości.

27′ : Kolejny strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Zawiszy. Uderzał Drygas, ale został zablokowany przez obrońców Górnika.

26′ : Zarysowuje się lekka przewaga gospodarzy w tym meczu.

24′ : Rajd prawą stroną Jakuba Smektały, zejście do środka i strzał z 18. metrów. Ładna akcja skrzydłowego Zawiszy, ale strzał niecelny.

20′ : 0:0 po 20. minutach gry. Brak stuprocentowych sytuacji z obydwu stron.

17′ : Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne gości. Dośrodkowywał Barisic, nieskutecznie jednak piłkę przyjmował Mayeuski i piłka wyszła poza plac gry.

15′ : Pierwszy strzał w tym meczu. Kamil Drygas uderza podczas zamieszaniu polu karnym Górnika, ale bardzo niecelnie.

14′ : Świerczok do Smektały, ten w pole karne, ale tylko rzut rożny dla Zawiszy.

10′ : Akcja przyjezdnych zaprzepaszczona przez Bielaka, który fatalnie dośrodkował.

9′ : Wrzutka w pole karne Smektały, ale Świerczok nie zdołał oddać strzału.

7′ : Jak na razie obydwie drużyny głownie badają się wzajemnie, dużo walki i dużo chaosu.

5′ : Sergiusz prusak łapie pewnie piłkę dośrodkowywaną z rzutu wolnego. Rzut wolny wykonywany z okolic 30 metra.

1′ : Startujemy! Rozpoczęli gospodarze.

Przed meczem: Obydwie jedenastki już na murawie.

Przed meczem: Protest fanów Zawiszy trwa. Pusto dziś na trybunach w Bydgoszczy.

Przed meczem: Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski jako arbiter główny. Na liniach pomagać mu będą Radosław Siejka i Michał Obukowicz.

Przed meczem: W rundzie jesiennej Górnik wygrał na własnym stadionie 5:2. Po dwa gole dla Łęcznian zdobyli Bonin i Cernych, jednego dołożył Szałachowski, a dla Bydgoszczan strzelali Wójcicki i Drygas.

Przed meczem: W takich składach wystąpią dziś obydwa zespoły.

Przed meczem: Statystyki przedmeczowe od ekstraklasa.org.