Aktualności

Liga Mistrzów: Barcelona po czterech latach znów w ćwierćfinale! Gol Lewandowskiego

FC Barcelona pokonała Napoli 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Udział w tym miał Robert Lewandowski, który zdobył bramkę na 3:1.

Barcelona rozpoczęła to spotkanie niesamowicie intensywnie. Świetną sytuację miał Fermin, ale na prowadzenie gospodarze wyszli w 15. minucie. Dobre zagranie w tempo do Raphinhy, który praktycznie z linii końcowej wycofał piłkę na 13. metr do Fermina, a ten płaskim strzałem pokonał Mereta. Nie minęło 100 sekund a podopieczni Xaviego podwyższyli prowadzenie. Lewą stroną próbował przedrzeć się Kvaratskhelia, lecz ostatecznie wyszła z tego kapitalna kontra Barcelony. Yamal ominął obrońców, przebiegł przynajmniej 40 metrów i dograł do Raphinhy, który trafił w słupek, ale do dobitki dopadł João Cancelo! Do Napoli należała druga część pierwszej połowy. W 30. minucie gości zdobyli kontaktową bramkę. Świetne prostopadłe podanie w pole karne do Politano, który wyłożył piłkę Amirowi Rrahmaniemu, a ten wykorzystał niemalże identyczną sytuację jak Fermin kwadrans wcześniej. To pierwsza bramka piłkarza z Kosowa w historii Ligi Mistrzów. Napoli miało jeszcze szansę na remis. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął uderzeniem głową Di Lorenzo, ale Ter Stegen końcami palców odbił piłkę nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy FC Barcelona oddała zupełnie inicjatywę. Co rusz było 0gromne zamieszanie w polu karnym Barcy, ale “Duma Katalonii” cudem się broniła. Podopieczni Xaviego wyprowadzali nieliczne kontry, nieuznaną bramkę zdobył Lamine Yamal. W 80. minucie Lindstroem musiał wyrównać, ale z pięciu metrów będąc niepilnowany w polu karnym uderzył minimalnie obok słupka. Niewykorzystane okazje zemściły się na Napoli. Sergi Roberto rozmontował obronę rywali wraz z Gundoganem, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Robertowi Lewandowskiemu, który bez trudu pokonał Mereta. Barcelona wygrała dziś z Napoli 3:1 i w całym dwumeczu 4:2. “Duma Katalonii” po raz pierwszy od sezonu 2019/2020 zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.