Aktualności

La Liga: Atletico pokonuje Athletic w starciu o miejsce w Lidze Mistrzów

Atletico pokonało Athletic 3:1 w meczu 33. kolejki La Liga. To zwycięstwo przybliża “Los Colchoneros” do zajęcia czwartego miejsca w tabeli.

Atletico objęło prowadzenie w 16. minucie. Po wrzutce Marcosa Llorente piłka znalazła się pod nogami Rodrigo De Paula. Argentyńczyk zdecydował się na strzał z woleja, który odbił się od pleców obrońcy Athletiku i zaskoczyła Unaia Simona. Goście doprowadzili do wyrównania w 45. minucie. Fatalna strata w środku pola gospodarzy, Guruzeta zagrał wzdłuż pola karnego do Nico Williamsa a ten stanął “oko w oko” z Oblakiem i umieścił piłkę w siatce.

“Los Colchoneros” szybko po przerwie wrócili na prowadzenie. Fantastyczne zagranie górą od Koke, zasnęli obrońcy Athletiku i Correa przyjął, okiwał bramkarza i dał ponowne prowadzenie podopiecznym Cholo Simeone. Goście przejęli posiadanie piłki ale nic z tego nie wynikało. W 80. minucie indywidualna akcja Samuela Lino. Wahadłowy Atletico zszedł na prawą nogę i uderzył płasko po krótkim słupku. Piłka odbiła się od słupka, następnie pleców bramkarza i było 3:1 dla gospodarzy. Lino mógł mieć dublet, ale jego strzał zatrzymał Prados. Atletico wygrało 3:1 i powiększyło przewagę nad piątym Athletikiem do sześciu punktów.