Aktualności

PKO BP Ekstraklasa: Raków wreszcie wygrywa (WIDEO)

Raków Częstochowa dopisał bardzo ważne trzy punkty wygrywając w Łodzi z Widzewem 1:0. “Medaliki” miały ułatwione zadanie bo Widzew od 15. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Hanouska. Decydujące trafienie zdobył Koczerhin w 81. minucie.

Cały plan na mecz posypał się gospodarzom już w 15. minucie. Po interwencji VAR czerwoną kartkę obejrzał Marek Hanousek. Jeszcze w pierwszej połowie Raków powinien udokumentować swoją przewagę dwukrotnie w idealnych sytuacjach zawiódł Koczerhin. Bramkę zdobył Yeboah, ale wcześniej faulowany był piłkarz Widzewa. Podopieczni Myśliwca czekali na jedną akcję i doczekali się. Długie zagranie do Sancheza, który dopadł do strzału w okolicy 11. metra i interwencja Kovacevica ratuje “Medaliki”. Raków w końcu dopiął swego w 81. minucie Dużo miejsca oddania strzału miał Kocherhin i mocnym uderzeniem z prawej nogi pokonał Gikiewicza. Kilka minut później powinno być już po meczu, ale Gikiewicz ponownie zatrzymuje piłkarza Rakowa, tym razem Zwolińskiego. W doliczonym czasie gry Widzew mógł jeszcze wyrównać.  Nunes wpadł w pole karne, wycofał piłkę do Diliberto, a ten fatalnie skiksował. Raków wygrał 1:0 i traci dwa punkty do trzeciego Śląska Wrocław. Widzew pozostaje na 8. miejscu.