Jeremy Sochan wrócił na parkiety NBA

spurs.com

Minionej nocy San Antonio Spurs pokonali Miami Heat 120:104 w swoim drugim meczu przedsezonowym. Dla Jeremiego Sochana było to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie. Polak wyszedł w pierwszej piątce i spędził na boisku 25 minut. Zdobył 10 punktów (4/10 z gry) i miał sześć zbiórek, trzy asysty oraz jeden przechwyt.

Trenerzy obu drużyn mieli okazję do sprawdzenia nowych ustawień przed sezonem. Erik Spoelstra testował nowych graczy, a liderom pozwolił odpocząć. Gregg Popovich natomiast wystawił Jeremiego Sochana jako rozgrywającego i obserwował jak będą współpracowali jego zawodnicy na boisku. Mecz był wyrównany przez pierwsze trzy kwarty. Dopiero w czwartej odsłonie Spurs odjechali rywalom. Wygrali tę kwartę 34:20, a cały mecz 120:104.

Imponujący występ zaliczył – Victor Wembanyama. Francuz zdobył tej nocy 23 punkty, do czego dołożył jeszcze cztery zbiórki i trzy bloki. Dobrze wypadł też Devin Vassell, autor 21 punktów. Przechwyt, wyprowadzenie akcji i asysta Sochana przy wsadzie Wembanyamy – https://twitter.com/NBA/status/1712983584548467149

205 dni

Przed pierwszą syreną na przedmeczowej konferencji prasowej trener Gregg Popovich podkreślał, że mecze sezonu przygotowawczego mają pomóc mu w sprawdzeniu kilku kombinacji zawodników, choć dał również do zrozumienia, że ma już przygotowaną wyjściową piątkę na rozgrywki zasadnicze.

Nie zabrakło również pytania o Sochana, który ma za sobą długą przerwę od gry. Swój ostatni mecz na parkietach NBA reprezentant Polski rozegrał 22 marca tego roku przeciwko Milwaukee Bucks.

– W poprzednim sezonie nie było go przez pewien czas. Cieszę się po prostu, że będzie grać. Chce wybiec na parkiet i zobaczymy, do jakiego stopnia jest przygotowany. Będzie wyjściowym rozgrywającym na początku meczu. On chce po prostu rywalizować i się bawić – mówił o Jeremym trener Popovich.

Jeśli policzymy okres wakacyjny i treningi przygotowujące do nowego sezonu, to jest to dokładnie 205 dni przerwy od występu na parkiecie NBA. Przed meczem Sochan mówił dziennikarzom w San Antonio, że nie może się doczekać powrotu na parkiet. A po spotkaniu dodał “tweeta” na ten temat – https://x.com/JeremySochan/status/1713017470309511397?s=20

Na oficjalnym kanale San Antonio Spurs na YouTube dostępny jest materiał video ze skrótem starcia z Miami Heat: https://www.youtube.com/watch?v=0RVaE3sDqkQ

Pozostałe mecze przedsezonowe Spurs:

• 16/17 października (noc z poniedziałku na wtorek) San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 02:00
  • 18/19 października (noc ze środy na czwartek) San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 02:00
  • 20/21 października (noc z piątku na sobotę) Golden State Warriors – San Antonio Spurs godz. 04:00
  • Sezon NBA rusza 24 października. Pierwszy mecz Spurs rozegrają 25 października.
  • 25 października – pierwszy sezonu zasadniczego Spurs. Rywalami będą Mavericks (w nocy z 25 na 26 października).

5 meczów na żywo bez zarywania nocy

W tym sezonie aż pięć razy Spurs będą grali w niedzielne popołudnie, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich mecz na żywo.

• 5 listopada (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Toronto Raptors
  • 17 grudnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans
  • 7 stycznia (niedziela) godz. 19:00: Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs
  • 15 stycznia (poniedziałek) godz. 21:30: Atlanta Hawks – San Antonio Spurs
  • 14 kwietnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Detroit Pistons

źródło: info.pras.