LOTTO Ekstraklasa: Życie nie jest miłe…

W drugim niedzielnym meczu 5.kolejki LOTTO Ekstraklasy, krakowska Wisła przed własną publicznością uległa Ruchowi Chorzów (1:2).

Kibice zgromadzenie na krakowskim stadionie nie mieli powodów do nudy. Już w 5.minucie padł gol dla Wisły Kraków, a Kamila Lecha zaskoczył Mateusz Zachara. Niegdyś snajper Górnika Zabrze został idealnie wypuszczony w „uliczkę” przez Rafała Boguskiego. Bramkarz Ruchu był bezradny wobec silnego uderzenia z ostrego kąta w lewy sektor. Ekipa przyjezdnych dziesięć minut później mogła doprowadzić do wyrównania, ale znakomita próba Mateusza Lipskiego z rzutu wolnego powędrowała na lewy słupek. Michał Miśkiewicz nie miał już takiego szczęścia w 25.minuty, kiedy to Mariusz Stępiński z chirurgiczną precyzją wykończył doskonałe dośrodkowanie od Lipskiego. Tuż przed przerwą „Biała Gwiazda” powinna prowadzić, jednak Krzysztof Drzazga w wybornej sytuacji, trafił w słupek.

Po wznowieniu gry do akcji ruszyli „Niebiescy”. Dokumentem moich słów była sytuacja z 56.minuty, gdzie w ogromnym zamieszaniu, bramkę zdobył Paweł Oleksy. Defensywa krakowian wykazała się wielką biernością w defensywnej działalności. W końcówce atakowali podopieczni Waldemara Fornalika, lecz nie zdołali oni podwyższyć stanu meczu.

Wisła Kraków z czwartą porażką z rzędu w rozgrywkach ligowych! Przed Dariuszem Wdowczykiem i sztabem szkoleniowym czarne chmury. Z kolei, Waldemar Fornalik, po raz pierwszy wygrał trenerską rywalizację z powyżej wymienionym coachem.

Wisła Kraków 1:2 Ruch Chorzów