W pierwszym niedzielnym meczu 3. kolejki I ligi piłkarze GKS-u Tychy wygrali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Bramka na wagę zwycięstwa padła w ostatniej sekundzie spotkania.

Wynik meczu z rzutu karnego już w drugiej minucie otworzył Jakub Świerszczok (druga bramka w sezonie). W 14.minucie piłka po strzale 24-latka znowu wylądowała w siatce, ale sędzia odgwizdał rzut wolny dla gości. W 63. minucie były piłkarz m.in. niemieckiego Kaiserslautern mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem Kuchta obronił strzał z rzutu karnego. Cztery minuty przed końcem meczu po bramce słowackiego pomocnika, Romana Gergela goście wyrównali (pierwsza bramka w rozgrywkach). Kiedy wydawało się, że derby zakończą się podziałem punktów, w szóstej minucie doliczonego czasu gry Maciej Mańka zdobył bramkę na 2:1! Dla 27-letniego obrońcy było to premierowe trafienie w tym sezonie. Sędzia nie pozwolił wznowić gry i zakończył emocjonujące spotkanie.

Po trzech kolejkach pogromca Legii w Pucharze Polski z jednym punktem zajmuje szesnaste, spadkowe miejsce. Z kolei beniaminek ligi z czterema oczkami na koncie jest dziewiąty.

W następnej serii spotkań Tychy w Kluczborku zagrają z MKS-em, a Górnik podejmie Pogoń Siedlce.

14.08.2016, godz. 18:00 GKS Tychy – Górnik Zabrze 2:1 (1:0)