John van den Brom: Pierwsza połowa była zbyt nerwowa, musimy nadal pracować nad skutecznością

Van den Brom

Dla mnie, pierwsza połowa była zbyt nerwowa – powiedział John van den Brom po wygranej Lecha Poznań z Miedzią Legnica (1:0) w 19. kolejce PKO Ekstraklasy.

Kolejorz sięgnął po pierwsze zwycięstwo wiosną. Bramka Mikaela Ishaka zadecydowała o skromnej wygranej mistrzów Polski z beniaminkiem. – W środę po meczu w Legnicy powiedziałem, że w zasadzie w naszej grze wszystko wyglądało dobrze, jeśli chodzi o stwarzanie sytuacji, ale ich nie wykorzystywaliśmy. Dzisiejszy mecz był trochę kopią tego sprzed trzech dni. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy mieliśmy więcej okazji – stwierdził Holender.

Dodatkowo lechici dwukrotnie obijali poprzeczkę i zdecydowanie wynik mógł być okazalszy dla gospodarzy. – Dla mnie, pierwsza połowa była zbyt nerwowa, druga była już zdecydowanie lepsza. Uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo kreowaliśmy sytuacje, mieliśmy ich zdecydowanie więcej niż przeciwnicy. Musimy nadal pracować nad skutecznością i wcześniej zamknąć takie spotkanie, jak dzisiaj, a nie do końca z wynikiem 1:0 walczyć o zwycięstwo do końcowych minut – dodał.

Poznaniacy w sobotę wybiorą się do Płocka, a w następnym tygodniu zmierzą się w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy z norweskim Bodo/Glimt. – Mając tyle sytuacji dobrych do zdobycia bramek, musimy wykorzystywać ich znacznie więcej. Dochodzimy do świetnych szans i szkoda, że na przestrzeni ostatnich meczów przyszło nam z tego tak mało trafień – przyznał Alan Czerwiński.

źródło: lechpoznan.pl /

PKO Ekstraklasa: Mikael Ishak przesądził o wyniku w Poznaniu, Radomiak ograł Stal