Nie wszystko można kupić. Czy Katar jest najgorszą reprezentacją jaka zagrała na MŚ?

[Sorin Furcoi/Al Jazeera]

Podopieczni Felixa Sancheza Basa dostali wczoraj prawdziwą lekcję futbolu od reprezentacji Ekwadoru. Porażka 0:2 w meczu otwarcia MŚ w Katarze z reprezentacją Ekwadoru, pokazała Katarowi, że mundial można sobie kupić, jednak umiejętności piłkarze tej reprezentacji można powiedzieć, że w tym meczu były na poziomie zerowym.

0 strzałów celnych na bramkę rywali, chaos w grze, łapanie bezsensownych żółtych kartek- tak można wczoraj grę Kataru. Do tego można dodać bramkarza Katarczyków-Saada Al- Sheeba, który już w 3. minucie spotkania, fatalnie wyszedł z bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ekwadorczyków, przez co po zamieszaniu w polu karnym Katarczyków piłkę głową do siatki trafił z bliska-Enner Valencia. Jednak po kilku minutach Katar uratował VAR, który dopatrzył minimalnego spalonego, przez co sędzia spotkania-Daniele Orsato nie uznał tej bramki.

Jednakże już w 15.minucie spotkania po raz kolejny popis dał bramkarz Kataru, tym razem sprokurował rzut karny po faulu na Valencii. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem z jedenastu metrów trafił do bramki Kataru. Kolejny cios Enner Valencia zadał Katarczykom w 31. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w wykonaniu Angelo Preciado, Valencia pewnym uderzeniem głową po raz drugi już prawidłowo) podwyższył wynik dla swojej drużyny.

Druga połowa to już na boisku nic się ciekawego nie wydarzyło. Jeżeli Katarczycy oddawali jakieś strzały na ekwadorską bramkę, to albo nie trafiali w piłkę, lub te strzały by tak niecelne, że trafiały w trybuny stadionu. Z każdą minutą selekcjoner reprezentacji Kataru — Felix Sancheza Basa czuł kompletnie zażenowanie grą swoich podopiecznych. Nawet Katarscy kibice nie wytrzymali i po godzinie gry zaczęli wychodzić ze stadionów. To pokazuje, że nie wszystko można w tym Katarze kupić. Sam selekcjoner Kataru mógł wczoraj czuć się fatalnie. Przez 16 lat przebywa w Katarze, od 5 lat prowadził pierwszą reprezentację tego kraju, przygotowywał to drużynę przez tyle lat, a efekt jest taki, że Katarczycy wczoraj nie wyszli mentalnie na to spotkanie.

Katar jest pierwszą drużyną w historii mundiali, która przegrała mecz otwarcia. Na obecną chwilę, jest to reprezentacją, która może walczyć o inny tytuł-najgorsza reprezentacja tych MŚ. Teraz Katarczycy muszą skupić się na piątkowym meczu z Senegalem. Wydaje się jednak, że Katarczycy także dostana srogie lanie od Senegalczyków. Czy Katarczykom uda się trafić przynajmniej raz do siatki rywali?. O tym nie byłbym taki przekonany. Jak na razie reprezentacja Kataru w stylu piłkarskim się kompromituje. Szkoda tylko Felixa Sancheza Biasa, że tyle lat w tym Katarze zmarnował czasu.

Czy Katar może zgłosić kandydaturę jako najgorsza reprezentacja w historii MŚ?. Poczekajmy do meczów z Senegalem i Holandią. Jednak na obecną chwilę, gdyby na przestrzeni lat popatrzeć na organizatorów mundialu, to Katarczycy zajęliby w tym konkursie pierwszą pozycję.