Gary Neville: Gianni Infantino jest okropną twarzą dla futbolu

fifa.com

Gary Neville nie krył się z krytyką prezydenta FIFA, który przeddzień mundiali w Katarze wygłosił kuriozalne wystąpienie broniące organizację turnieju w kraju arabskim.

Przemówienie Gianniego Infantino spotkało się z ogromnym potępieniem. Szwajcar krytycznie odnosił się do krajów zachodnich za to, co zrobiły reszcie świata w ciągu ostatnich kilku stuleci. Podważał prawo do udzielania lekcji moralnych. – To po prostu hipokryzja. Zastanawiam się, dlaczego nikt nie dostrzega postępów, jakie poczyniono tutaj od 2016 roku – mówił.

Neville pojawił się jako ekspert w serwisie “BeInSport” i rozmawiał o problemach związanych z mundialem. Następnie skrytykował FIFA i sposób organizacji turnieju. – Grałem na całym świecie dla Manchesteru United, od Bliskiego Wschodu po Daleki Wschód, Azję, Afrykę. Nie ma wątpliwości, że powinniśmy przenosić piłkę na cały świat – przyznał Anglik.

– Gianni Infantino jest okropną twarzą dla futbolu. Niektóre rzeczy, które przedstawił były nieodpowiednie i nie powinny być przez niego powiedziane. Powinien być jak mąż stanu. Powinien łączyć ludzi. Jest na czele światowej organizacji futbolu, nie odpowiadając przed jednym czy dwoma narodami – dodaje.

– Mam dość takich przywódców jak Johnson, Trump, Infantino, Blatter, którzy, żeby być uczciwym, nie jednoczą. Dzielą. Cały ich język mówi o podziale. Nawet jeśli próbują i myślą, że zbliżają ludzi, tak nie jest. Wypowiedzi na temat: „Jestem pracownikiem pracownikiem migrującym, jestem niepełnosprawny”, to absolutny skandal, nie powinien używać tego typu zwrotów – twierdzi Neville.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.