Nie wszystko można kupić. Czy Katar jest najgorszą reprezentacją jaka zagrała na MŚ?
Podopieczni Felixa Sancheza Basa dostali wczoraj prawdziwą lekcję futbolu od reprezentacji Ekwadoru. Porażka 0:2 w meczu otwarcia MŚ w Katarze z reprezentacją Ekwadoru, pokazała Katarowi, że mundial można sobie kupić, jednak umiejętności piłkarze tej reprezentacji można powiedzieć, że w tym meczu były na poziomie zerowym.
0 strzałów celnych na bramkę rywali, chaos w grze, łapanie bezsensownych żółtych kartek- tak można wczoraj grę Kataru. Do tego można dodać bramkarza Katarczyków-Saada Al- Sheeba, który już w 3. minucie spotkania, fatalnie wyszedł z bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ekwadorczyków, przez co po zamieszaniu w polu karnym Katarczyków piłkę głową do siatki trafił z bliska-Enner Valencia. Jednak po kilku minutach Katar uratował VAR, który dopatrzył minimalnego spalonego, przez co sędzia spotkania-Daniele Orsato nie uznał tej bramki.
Jednakże już w 15.minucie spotkania po raz kolejny popis dał bramkarz Kataru, tym razem sprokurował rzut karny po faulu na Valencii. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem z jedenastu metrów trafił do bramki Kataru. Kolejny cios Enner Valencia zadał Katarczykom w 31. minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w wykonaniu Angelo Preciado, Valencia pewnym uderzeniem głową po raz drugi ( już prawidłowo) podwyższył wynik dla swojej drużyny.
Druga połowa to już na boisku nic się ciekawego nie wydarzyło. Jeżeli Katarczycy oddawali jakieś strzały na ekwadorską bramkę, to albo nie trafiali w piłkę, lub te strzały by tak niecelne, że trafiały w trybuny stadionu. Z każdą minutą selekcjoner reprezentacji Kataru — Felix Sancheza Basa czuł kompletnie zażenowanie grą swoich podopiecznych. Nawet Katarscy kibice nie wytrzymali i po godzinie gry zaczęli wychodzić ze stadionów. To pokazuje, że nie wszystko można w tym Katarze kupić. Sam selekcjoner Kataru mógł wczoraj czuć się fatalnie. Przez 16 lat przebywa w Katarze, od 5 lat prowadził pierwszą reprezentację tego kraju, przygotowywał to drużynę przez tyle lat, a efekt jest taki, że Katarczycy wczoraj nie wyszli mentalnie na to spotkanie.
Katar jest pierwszą drużyną w historii mundiali, która przegrała mecz otwarcia. Na obecną chwilę, jest to reprezentacją, która może walczyć o inny tytuł-najgorsza reprezentacja tych MŚ. Teraz Katarczycy muszą skupić się na piątkowym meczu z Senegalem. Wydaje się jednak, że Katarczycy także dostana srogie lanie od Senegalczyków. Czy Katarczykom uda się trafić przynajmniej raz do siatki rywali?. O tym nie byłbym taki przekonany. Jak na razie reprezentacja Kataru w stylu piłkarskim się kompromituje. Szkoda tylko Felixa Sancheza Biasa, że tyle lat w tym Katarze zmarnował czasu.
Czy Katar może zgłosić kandydaturę jako najgorsza reprezentacja w historii MŚ?. Poczekajmy do meczów z Senegalem i Holandią. Jednak na obecną chwilę, gdyby na przestrzeni lat popatrzeć na organizatorów mundialu, to Katarczycy zajęliby w tym konkursie pierwszą pozycję.
-

AktualnościMbappé wrócił do treningów przed rewanżem z Bayernem w Lidze MistrzówNowacki / 14 kwietnia 2026, 14:17
-


AktualnościFIFA wprowadziła nowe, droższe kategorie biletów na MŚ 2026 - bilet na mecz otwarcia nawet do 4 105 dolarówNowacki / 14 kwietnia 2026, 13:57
-


AktualnościManchester United przegrał u siebie z Leeds United 1:2. Lisandro Martínez ukarany czerwoną kartkąNowacki / 14 kwietnia 2026, 13:32
-


AktualnościGiovanni Malagò faworytem do fotela prezesa FIGC po spotkaniu klubów Serie ANowacki / 14 kwietnia 2026, 13:05
-

AktualnościAtlético Madryt - Barcelona: rewanż 1/4 Ligi Mistrzów 14 kwietnia 2026 (22:00) na stadionie Riyadh Air MetropolitanoNowacki / 14 kwietnia 2026, 12:51
-

AktualnościComo 1907 - Inter Mediolan podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na mecz (12.04.2026)Nowacki / 12 kwietnia 2026, 20:03































