Eliminacje do mistrzostw świata: Męczarnie Francji, remis Ukrainy

źródło: twitter.com/SquawkaNews

Kolejna seria spotkań grupy D skończyła się wymęczonym zwycięstwem ekipy Didiera Deschampsa i stratą punktów drużyny Andriya Shevchenki.

Bośnia i Hercegowina – Francja 0:1

W pierwszej połowie lekką przewagę uzyskali goście, ale to gospodarze mieli dwie klarowne sytuacje. Najpierw Darko Todorović oddał płaski strzał obroniony przez Hugo Llorisa. Chwilę później bliźniaczą akcję, zakończoną tym samym efektem, przeprowadził Anel Ahmedhodzić. Francuzi w drugiej połowie przeszli do konkretów i udało im się zdobyć bramkę. Adrien Rabiot wrzucił w pole karne, Ibrahim Sehić minął się z futbolówką, a formalności dopełnił Antoine Griezmann. Mecz zakończył się wynikiem 0:1

Ukraina – Kazachstan 1:1

Podopieczni Andriya Shevchenki od razu zabrali się do pracy. Dominacja przyniosła skutek w 20. minucie. Oleksandr Zinchenko pięknie zagrał do Romana Yaremchuka, a ten mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Kazachów. Szansę na podwyższenie wyniku mieli Mykola Shaparenko i bardzo aktywny Junior Moraes, lecz żaden z nich nie wpisał się na listę strzelców. Odpowiedź Kazachów nastąpiła w kolejnych części spotkania. Serikzan Muzhikov strzelił nie do obrony, tuż przy prawym słupki. Dwie okazje na przechylenie szali na swoją korzyść miała Ukraińcy, ale nie udało im się ich wykorzystać i widowisko skończyło się podziałem punktów.