La Zabawa Danii, klęska Niemców w Duisburgu – podsumowanie grup B, C, F i J

macedonianfootball.com

Dzisiejszy dzień, jeśli chodzi o mecze eliminacyjne był.. Bardzo specyficzny i obfitował w wiele niespodzianek. Największą z nich jest zdecydowanie porażka reprezentacji Niemiec z… Macedonią Północną!

Reprezentacja Polski nieznacznie uległa Anglikom, po nadzwyczaj wyrównanym spotkaniu. Klasyczny cios za cios.

Podczas gdy my ubolewamy nad nieznaczną przegraną, nasi zachodni sąsiedzi przegrali z.. Macedonią Północną! Joachim Loew dokonał kilku zmian w porównaniu ze wcześniejszymi meczami, ale to niczego nie usprawiedliwia. Zupełnie nie deprecjonujemy Macedonii Północnej, ale raczej nawet i najzagorzalsi kibice macedońskiej reprezentacji nie wierzyli w zwycięstwo. A jednak dzielni piłkarze niżej notowanej reprezentacji stawili czoła potędze. Statystyki meczu jednak przemawiają za “Die Mannschaft” i tak rzeczywiście było. Już w 9′ minucie Leon Goretzka atomowym strzałem trafił w poprzeczkę. Później szczęścia próbował Serge Gnabry, jednak bramkarz wybronił jego strzał. Niemcy oddali inicjatywę Macedonii Północnej, co zupełnie nie popłaciło, ponieważ.. bramkę do szatni zdobył weteran – Goran Pandev! Po przerwie nasi zachodni sąsiedzi od razu ruszyli do ataku. W 62′ Ezgjan Alioski faulował przeciwnika. Werdykt mógł być tylko jeden. Rzut karny dla podopiecznych Joachima Loewa! Ilkay Gundogan nie mógł się pomylić. Od tej pory to Gundogan i spółka pracowali na to, aby zdobyć gola, już wszystko miało wrócić na właściwe tory, kiedy.. 85′ minuta – Arijan Ademi podał do Elifa Elmasa i mamy gola! Niemcy nie zdołali odwrócić losów spotkania. Sensacja stała się faktem! MACEDONIA PÓŁNOCNA WYGRAŁA Z NIEMCAMI!

Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg
Niemcy – Macedonia Północna 1:2
Gundogan 63′ (K) – Pandev 45+2′, Elmas 85′

Niemcy: ter Stegen – Can, Ginter (89′ Musiala), Rudiger, Gosens (56′ Younes) – Goretzka, Kimmich, Gundogan – Havertz (56′ Werner), Gnabry, Sane

Macedonia Północna: Dimitrievski – Alioski (90′ Ristevski), Musliu, Velkovski, Ristovski, Nikolov (59′ Bejtulai) – Elmas, Ademi, Bardhi, Trajkovski (72′ Spirovski), Pandev (90′ Stojanovski)

Żółte kartki: Gosens 28′, Rudiger 37′, Sane 46′, Musiala 89′, Can 90+3′ – Velkovski 5′, Elmas 67′, Pandev 77, Angelovski 80′

Sytuacja w grupie J jest dosyć.. niespotykana. Na pierwszym miejscu plasuje się Armenia w kompletem punktów. Na drugim miejscu jest Macedonia Północna, a dopiero 3. są Niemcy.

Pozostałe wyniki spotkań grupy J:

Armenia – Rumunia 3:2 (Spertsyan, Haroyan, Barseghyan – Cicaldau x2)
Liechtenstein – Islandia 1:4 (Frick – Saevarsson, Bjarnason, Palsson, Sigurjonsson)

Niebywałą sytuację możemy ujrzeć w grupie F. Dania urządziła sobie w niej zabawę. Podopieczni Kaspera Hjulmanda po trzech kolejkach zgromadzili komplet punktów, a ich bilans bramkowy wynosi.. 14:0. Tak, to nie jest żadna pomyłka. Znowu pokazali swoją wyższość, pokonując Austrię aż 4:0! Czarny koń tych eliminacji? Najwidoczniej.

Ernst Happel Stadion, Wiedeń
Austria – Dania 0:4
Skov Olsen 58′, 74′, Maehle 63′, Hojbjerg 67′

Austria: Schlager – Ilsanker (65′ Lazaro), Trauner (82′ Posch), Dragovic – Lainer, Sabitzer, Schlager (74′ Kara), Ulmer (82′ Friedl) – Baumgartner, Kalajdzic (82′ Grbic)

Dania: Schmeichel – Maehle, Christensen, Kjaer, Wass (77′ Stryger Larsen), Hojbjerg, Delaney (77′ Norgaard), Poulsen (55′ Skov Olsen), Eriksen, Braithwaite (77′ Dolberg) – Older Wind (65′ Andersen)

Żółte kartki: Wind 60′

Pozostałe wyniki grupy F:

Szkocja – Wyspy Owcze 4:0 (McGinn x2, Adams, Fraser)
Mołdawia – Izrael 1:4 (Carp – Zahavi, Solomon, Dabbur, Natcho)

Hiszpania z kolei zupełnie zdominowała reprezentację Kosowa. Już w 34′ minucie Jordi Alba podał do Daniego Olmo a ten uderzył z krawędzi pola karnego, mierząc prosto w okienko. Dwie minuty później już Ferran Torres mógł cieszyć się z gola. Niebywałego pecha miał tego dnia Alvaro Morata, który kilkukrotnie próbował pokonać Ujkaniego. Nie obyło się również bez wpadek. Unai Simon sprezentował jedną bramkę Kosowu, podając piłkę prosto pod nogi Besara Halimiego. Dobrze dysponowana “La Furia Roja” jednak nie dała się zwieść i Gerard Moreno ustalił wynik spotkania na 3:1

Estadio Olimpico, Sewilla
Hiszpania – Kosowo 3:1
Olmo 34′, Torres 36′, Moreno 75′ – Halimi 70′

Hiszpania: Simon – Llorente, Garcia (86′ Ramos), Martinez, Alba – Pedri (68′ Ruiz), Busquets (82′ Rodri), Koke – Torres, Morata (68′ Moreno), Olmo (82′ Canales)

Kosowo: Ujkani – Aliti, Dresevic, Vojvoda – Kololli (57′ Zeneli), Kryeziu, Halimi (82′ Voca), Hadergjonaj – Celina – Muriqi, Rashica (55′ Kastrati)

Żółte kartki: Kryeziu 49′

Pozostałe wyniki grupy B:

Grecja – Gruzja 1:1 (Kakabadze (S) – Kvaratskhelia)

Mecz Litwa – Włochy sędziował polski sędzia, Paweł Raczkowski. Stykowa gra, dużo fauli i zupełna dominacja Włochów, przynajmniej w posiadaniu piłki. Roberto Mancini nieco zamieszał w składzie, ale ostatecznie może zatriumfować. Dla Litwinów 0:2 to najmniejszy wymiar kary. Łącznie włoscy piłkarze strzelali na bramkę litewskiego bramkarza aż 11 razy. W 48′ ładnie przymierzył Stefano Sensi i piłka wpadła do siatki. Włosi konstruowali całkiem niezłe akcje, ale nic nie wpadało do bramki. Dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy, sędzia Raczkowski podyktował rzut karny dla “Squadra Azzurra”, a na gola zamienił do Ciro Immobile.