Bundesliga: Wolfsburg wygrywa z Eintrachtem Frankfurt

wolfsburg

Na inaugurację 11. kolejki Bundesligi Wolfsburg mierzył się z Eintrachtem Frankfurt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla Wilków, a na liście strzelców wpisali się dwukrotnie Wout Weghorst oraz Bas Dost.

Wolfsburg jest jedną z dwóch drużyn w niemieckiej Ekstraklasie, która nie zaznała jeszcze smaku porażki. Starcie z Eintrachtem rozegrali również na wysokim poziomie, a cały mecz mógł się podobać. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje na gola, ale zawodziła skuteczność pod polem karnym. Agresywniejsi w przeciągu całego spotkania byli gospodarze o czym świadczy 5. żółtych kartek.

Pierwszego gola obejrzeliśmy dopiero w drugiej połowie. Bas Dost pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niedługo później sędzia podyktował jedenastkę dla Wolfsburga. Do jej wykonania podszedł Wout Weghorst, nie dał on szans bramkarzowi na obronę. W 88. minucie napastnik podanie od Xavera Schlagera zamienił na drugą bramkę. Więcej goli już nie obejrzeliśmy.