Peter Lim żąda od Valencii spłaty dwóch pożyczek na 44,5 miliona!

Lim

fot. MARCA

W trybie ekspresowym dyrektor sportowy Valencii Anil Murthy zwołał walne zgromadzenie, na którym zjawili się prezes klubu oraz wszyscy akcjonariusze. Na zebraniu rozmawiano przede wszystkim o planach na teraz i na przyszłość. 

Peter Lim tuż na początku zaznaczył, że domaga się zwrotu pieniędzy jakie zainwestował w klub! Mowa tutaj o dwóch pożyczkach na kwotę łączną 44,5 miliona euro. Inną ważną kwestią jest ostrzeżenie prezesa, że tak zwane „zaciskanie pasa” może potrwać jeszcze przez kilka lat. Możliwe będzie w tym czasie sprzedanie swoich kluczowych piłkarzy, aby podreperować budżet.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Zebranie zorganizowano w sposób zdalny ze względu na pandemię koronawirusa, a transmisję prowadzono z biura na Mestalla. Całe spotkanie trwało ponad godzinę. Javier Solís, prawnik klubu i Germán Cabrera, sekretarz zarządu, przeczytali ponad 100 pytań, które akcjonariusze wysłali wcześniej. Nie na wszystkie z nich udzielono odpowiedzi, ale zapewniono, że na pozostałe zapytania klub władze odpowiedzą w przeciągu tygodnia.

Anil Murthy wyjaśnił podczas walnego zgromadzenia, że ​​Meriton Holdings – spółka, którą Peter Lim utrzymuje jako głównego udziałowca Valencii planuje odzyskać dwie pożyczki, które udzieliła klubowi na kwotę 44,5 mln euro. Pytania zadawane przez akcjonariuszy głównie dotyczyły pożyczki na kwotę 38 milionów – przy oprocentowaniu 2,8% – i która gwarantuje prawa majątkowe czterech piłkarzy. Pożyczka pochodzi z sezonu 2014-15, jak wspominał sam prezydent.

Druga pożyczka została udzielona latem 2020 roku na kwotę 6,5 miliona euro ( z oprocentowaniem  3% ), która została także wydana pod zastaw czterech innych graczy. Pieniądze te Valencia przeznaczyła na wypłaty dla piłkarzy. Murthy nie udzielił na razie informacji jacy piłkarze są wpisani pod zastaw. Zapewnił także, że Peter Lim wierzy w ten projekt i nie zamierza sprzedawać Valencii.

Wszyscy obecni na zebraniu uchwalili także przyszłoroczny budżet w wysokości 118. milionów. Założono także straty w wysokości 26,4 mln oraz koszty wszelkich opłat w ilości 8. milionów. W budżecie wyszczególniono, że klub ma otrzymać 89. milionów za prawa telewizyjne, co stanowić będzie 89% całego dochodu.

Źródło: MARCA


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.