Serie A: Sassuolo ogrywa Benevento grając w osłabieniu

Sassuolo

Twitter Sassuolo

Sassuolo pokonało Benevento 1:0 po trafieniu Domenico Berardiego. Goście pomimo gry w przewadze w drugiej połowie nie zdołali odwrócić losów tego meczu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana pod względem stworzonych okazji. Sassuolo mogło dwukrotnie wyjść na prowadzenie, ale piłkarze zmarnowali okazje pod polem karnym Lorenzo Montipo. W 8. minucie Domenico Berardi wykorzystał rzut karny i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Tuż na początku drugiej części spotkania czerwoną kartkę ujrzał były piłkarz Lechii Gdańsk Lukas Haraslin. Gospodarze od tego momentu postawili na grę mocno defensywną, aby utrzymać to jednobramkowe prowadzenie. Goście mieli mnóstwo sytuacji, by umieścić piłkę w siatce, lecz zawiodła skuteczność. Dobrze funkcjonowała też defensywa Sassuolo, która była dobrze zorganizowana.