Wieczysta Kraków ma piłkarza z Legii Warszawa

kswieczysta.com

Wieczysta Kraków, klub z trzeciej ligi polskiej, pozyskał utalentowanego zawodnika z Legii Warszawa. 19-letni Dawid Kiedrowicz podpisał dwuletni kontrakt z żółto-czarnymi, stając się trzecim piłkarzem, który dołączył do klubu w tym okienku transferowym. Kiedrowicz jest środkowym napastnikiem lub skrzydłowym. Do akademii Legii trafił w 2018 roku i jako junior miał okazję trenować z pierwszym zespołem. W poprzednim sezonie wystąpił 16 razy w meczach rezerw Legii w trzeciej lidze, strzelając 6 goli. Jego kontrakt z Warszawą wygasa 30 czerwca i nie został przedłużony.

Zmiany w zespole

Wieczysta Kraków przystąpiła do dużej reorganizacji swojego zespołu na nadchodzący sezon. Kilka dni temu klub pożegnał aż 12 piłkarzy, w tym takich zawodników jak Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy młody bramkarz Antoni Mikułko. Klub już zatrudnił dwóch nowych graczy – Michała Fidziukiewicza i Dawida Pakulskiego. Dodatkowo zdecydowano się zatrzymać wypożyczonego ostatnio Pawła Koncewicza-Żyłkę. Zakłady na mecze Wieczystej w nowym składzie są dostępne dla użytkowników strony GGBet casino już po rejestracji.

Przypominamy, że transfer Kiedrowicza do Wieczystej został oficjalnie ogłoszony przez klub w środę, 21 czerwca. 19-latek podpisał dwuletnią umowę, a jego kontrakt z Legią się kończy 30 czerwca. Piłkarz pożegnał się z Legią poprzez media społecznościowe, wyrażając wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego rozwoju.

Wieczysta Kraków zakończyła miniony sezon na trzecim miejscu w swojej grupie trzeciej ligi. Do awansującej Stali Stalowa Wola krakowianie stracili siedem punktów. W nadchodzącym sezonie klub stawia na pozyskanie młodych talentów, takich jak Kiedrowicz, aby wzmocnić swoje szeregi i osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Transfer Kiedrowicza do Wieczystej

W poprzednim sezonie Kiedrowicz zagrał 16 razy w rezerwach Legii w trzeciej lidze, zdobywając 6 goli i zaliczając 3 asysty. Dodatkowo wystąpił w pięciu meczach Centralnej Ligi Juniorów, w których strzelił 5 goli. Wcześniej 19-latek grał także w Chojniczance Chojnice.

Dawid Kiedrowicz, utalentowany zawodnik Legii Warszawa, cieszy się dobrą formą i rozwija swoje umiejętności na boisku. Jego styl gry opiera się na pojedynkach 1 na 1, jest szybki, dynamiczny i skutecznie dochodzi do sytuacji strzeleckich. Piłkarz posiada również niezłe uderzenie, zarówno z bliska, jak i z dystansu, oraz pracuje nad doskonaleniem strzału głową.

W poprzednim sezonie 19-latek zajął trzecie miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-18, a pod koniec sezonu miał okazję zagrać także trzy mecze w drużynie rezerw Legii Warszawa. Dodatkowo Kiedrowicz cieszył się z drużyną z Mazowieckiego Pucharu Polski. 19-latek rozpoczął przygotowania z drużyną rezerw, następnie występował w Centralnej Lidze Juniorów, a zimą wrócił do rezerw i stał się ważnym ogniwem zespołu. W minionych rozgrywkach Kiedrowicz wystąpił w sumie w 20 meczach drugiego zespołu Legii, zdobywając osiem goli i zaliczając trzy asysty. Był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny rezerw.

Przez jakiś czas przyszłość piłkarza nie była pewna, jednak pojawiały się zainteresowane kluby, które dostrzegły potencjał i umiejętności Kiedrowicza. Jego szybkość, umiejętność prowadzenia piłki i skuteczność w polu karnym są atutami, które przyciągają uwagę wielu trenerów i działaczy klubowych. Dla samego Kiedrowicza transfer do Wieczystej zapewni możliwość dalszego rozwoju i regularnej gry na wysokim poziomie. Młody piłkarz ma potencjał, aby stać się ważnym graczem w kolejnym zespole Wieczystej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.