Szczere wyznanie Emsiego

Official ball FIFA WWC 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dla każdego fana reprezentacyjnej piłki nazwisko Emmanuel Olisadebe nie będzie obce. W rozmowie z nigeryjską stacją radiową czarnoskóry piłkarz wypowiedział się na temat swojej przeszłości w kadrze. Skomentował także grę podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka.

Na pytania odnośnie stanu kadry, 40-latek bez wahania odpowiedział – Grałbym u boku Roberta Lewandowskiego. W czasach gdy ja byłem w tej reprezentacji, ona też posiadała świetnych piłkarzy.

Są to słowa dość zaskakujące biorąc pod uwagę, że obecnie o miejsce u boku, śmiało można powiedzieć już legendy Reprezentacji Polski oraz Bundesligi, walczą Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek, czyli gracze topowych europejskich drużyn. Obaj występują przecież z powodzeniem w Serie A.

We wcześniej wspomnianej audycji radiowej Emmanuel Olisadebe został też poproszony o wspomnienie i ocenienie występu kadry Jerzego Engela w Mistrzostw Świata

w Korei i Japonii w 2002 roku. Reprezentacja udawała się tam z wielkimi nadziejami, a skończyło się na 0:2 z Koreą Południową, 0:4 z Portugalią oraz 3:1 z USA, w którym to Olisadebe  piłkarz zdobył jedną z bramek. 40-latek powiedział wprost – Niektórzy gracze

szukali poklasku, zamiast skupić się na grze. Po słabych mistrzostwach trener Engel został zwolniony i wtedy ja również postanowiłem, że kończę karierę reprezentacyjną.

Nigeryjczyk dodał też, że nigdy nie żałował decyzji, w której postanowił grać dla naszej reprezentacji – To była moja osobista decyzja, podobnie jak decyzja o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Wciąż mam z Polakami bardzo dobre kontakty.

Emmanuel Olisadebe w reprezentacyjnej karierze zaliczył 25 meczów i zdobył 11 bramek (w tym 8 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Korei i Japonii w 2002 roku). W kadrze Jerzego Engela zadebiutował 16 sierpnia 2000 roku.

Bez wątpienia Olisadebe to jeden, z najlepszych napastników w historii reprezentacji Polski. Czy zgadzacie się, że bez problemu znalazłby miejsce u boku Roberta Lewandowskiego? Wygrywając walkę o wyjściowy skład z Piątkiem, czy Milikiem?

Artykuł powstał we współpracy z firmą, która oferuje między innymi wirtualne online kasyno. Rozrywka ta przeznaczona jest dla osób pełnoletnich i NIE jest dostępna w Polsce. Mogą w niej uczestniczyć tylko Polacy, którzy mieszkają na stałe poza granicami kraju, jak na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie gry typu jackpot są legalne. By wziąć w nich udział muszą być pełnoletni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi