Serie A: Sześć bramek w Parmie

Serie A. Parma FC na Stadio Ennio Tardini rozgromiła Genoę 5:1. Hat-trick Andreasa Corneliusa, debiut Filipa Jagiełło.

Parma

Goal Italia

W meczu ósmej kolejki włoskiej Serie A Parma FC nie dała szans Genoi. Bohaterem spotkania został Duńczyk Andreas Cornelius, który strzelił trzy bramki. Nie wiadomo jakby ten mecz potoczył by się, gdyby nie kontuzja Roberto Inglese. Włoch musiał już w dwunastej minucie opuścić plac gry, a zastąpił go właśnie duński napastnik. Wszystko na to wskazuje, że 26-latek w następnym meczu zacznie od pierwszej minuty. W barwach gości na ostatnie dwadzieścia minut wszedł Filip Jagiełło, dla którego był to pierwszy występ na Półwyspie Apenińskim. Honorowe trafienie dla drużyny Polaka zdobył Andrea Pinamonti, który na placu gry zameldował się w drugiej połowie meczu.

W następnej serii spotkań Grifone podejmie Brescię, a Parma zagra w Medliolanie z Interem. Parma dzięki trzeciej kolejnej domowej wygranej awansowała na ósmą pozycję, a Genoa, która nie wygrała już szóstego meczu z rzędu zajmuje przedostatnie, dziewiętnaste miejsce.

20.10.2019, godz. 18:00 Parma FC – Genoa CFC 5:1 (3:0)
Juraj Kucka 38′, Andreas Cornelius 42′, 46′, Cornelius 50′, Dejan Kulusevski 79′ – Andrea Pinamonti 52′
żółte kartki: Matteo Scozzarella – Ivan Radovanović, Christian Kouame.

składy obydwu drużyn:

Parma: Luigi Sepe – Matteo Darmian, Riccardo Gagliolo, Kastriot Dermaku .(76′ Pezzella), Simone Iacoponi, Antonio Barilla, Matteo Scozzarella (62′ Hernani), Juraj Kucka, Gervinho, Roberto Inglese (12′ Andreas Cornelius), Dejan Kulusevski.

Genoa: Radu – El Yamiq, Goldaniga (54′ Ankersen), Zapata – Radovanović, Pajac, Lerager, Lasse Schone (71′ Filip Jagiełło), Ghiglione, Pandev (46′ Andrea Pinamonti), Kouame.