Serie A: Skorupski broni karnego, Bolonia wygrywa

Łukasz Skorupski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a jego Bologna pokonała 2:1 w Mediolanie Inter w ramach 30. kolejki włoskiej Serie A. Obie ekipy mecz kończyły w dziesięciu.

Gospodarze dobrze weszli w ten mecz, ponieważ w dwudziestej drugiej minucie Romelu Lukaku wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W pięćdziesiątej siódmej minucie Roberto Soriano obejrzał czerwoną kartkę i wydawało się, że gospodarze mają już trzy punkty w kieszeni. Jednak przyszła sześćdziesiąta siódma minuta. Wtedy to Łukasz Skoruspki obronił rzut karny wykonywany przez Martineza i goście uwierzyli, że nie wynik nie jest przesądzony. Siedem minut później był już remis po trafieniu Musy Juwary. Trzy minuty później na boisku grano dziesięciu na dziesięciu, ponieważ z boiska wyleciał Alessandro Bastoni. To tylko dodało skrzydeł gościom, którzy trzy minuty później wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Strzelcem gola na wagę trzech punktów został Musa Barrow.