Robert Moreno: Ansu Fati może pojechać na Euro

Robert

Robert Moreno, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, wziął udział w konferencji prasowej przed meczem “La Furja Roja” z Norwegią.

Szkoleniowiec wypowiedział się między innymi na temat Ansu Fatiego, dobrej dyspozycji Martina Odegaarda i potencjalnego wyjazdu Sergio Ramosa na Igrzyska Olimpijskie.

– Chciałbym, żeby Ansu występował w kadrze U-21. Znajduje się na szerokiej liście kandydatów do gry na EURO. Przeskoczył kilka roczników i mam nadzieję, że pomoże drużynie U-21 w kwalifikacjach. Nie wykluczam jego wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Byłoby głupie z góry założyć, że nie pojedzie. Wiadomo, że każdy dobry piłkarz jest u nas mile widziany – powiedział Robert Moreno.

Dziennikarze zapytali również selekcjonera o Martina Odegaarda i jego hipotetyczne wpasowanie się do reprezentacji Hiszpanii:

– Proszę wybaczyć, ale nie. Nasi piłkarze są lepsi. Nie chce nikogo urazić, ale mamy wspaniałą ekipę.

– Teraz, grając w Realu Sociedad w linii pomocy, Odegaard osiąga znakomity poziom. Radzi sobie znakomicie. Koniec końców Norwegowie mają solidną drużynę i nie będzie nam łatwo o wygraną. Martin jest świetny, ale nie skupiamy się na powstrzymaniu jednego gracza.

Nie zabrakło również tematu wyjazdu Sergio Ramosa na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w przyszłym roku:

– Nie rozmawiałem z nim o Igrzyskach. To wielki mistrz, cechujący się niesamowitą ambicją oraz motywacją. Trudno jest się utrzymać na takim poziomie jak Sergio. Decyzję o jego udziale w IO podejmie Luis de la Fuente (trener reprezentacji Hiszpanii U-21, przyp. red.).

źródło/fot.: marca.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi