Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny wśród najlepszych zawodników w FIFIE 20

Mamy polskich przedstawicielu wśród najlepszych zawodników nadchodzącej FIFA 20.

Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

EA jak co roku przed nową odsłoną FIFY ogłosiło 100 najlepszych kart w Ultimate Team. W tej edycji są dwa polskie akcenty.

W zeszłym roku wśród najlepszej setki piłkarzy Polacy mieli tylko jednego przedstawiciela – Roberta Lewandowskiego. W najnowszej odsłonie FIFY do kapitana reprezentacji dołączy bramkarz Piemonte Calcio – Wojciech Szczęsny. Ze względów licencyjnych Szczęsny w “dwudziestce” nie będzie mógł bronić Juventusu. W pełni licencjonowanych mistrzów Włoch ujrzymy tylko w PES-ie 2020. Jest to spowodowane umową na wyłączność “Starej Damy” z Konami. Kibiców Juve grających w FIFĘ uspokajamy, EA wciąż ma licencje na zawodników, więc nie zmieni się nic oprócz nazwy, herbu, koszulek oraz stadionu.

 

Lewandowski w Fifie 20, fot. ea.com
Lewandowski w Fifa 19, fot. easports.com

Mimo bardzo dobrego sezonu EA zdecydowało się obniżyć ocenę ogólną napastnika Bayernu Monachium. Do tego w FIFIE 20 będzie mieć nieco słabsze strzały, podania oraz tempo. Jest 15. najlepszą kartą w trybie Ultimate Team oraz najlepszą kartą z Bundesligi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczęsny w Fifie 20, fot. ea.com
Szczęsny w Fife 19, fot. easports.com

Wojciech Szczęsny w zeszłej odsłonie gry od EA Sports zaczynał jako karta z 84 oceny ogólnej. Dobre występy zaowocowały zimową aktualizacją do oceny 86. Jego karta w FIFIE 20 jest nieco słabsza w porównaniu do owej aktualizacji, ale mimo wszystko zaliczył progres względem “dziewiętnastki”. Szczęsny to 72. najlepsza karta w FUT20.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obu zawodnikom życzymy śrubowania oceny ogólnej za pomocą kart specjalnych za chociażby dobre występy. Wszystkie najlepsze karty w FIFIE 20 znajdziecie tutaj. Spojler: w tej edycji koronę najlepszego zawodnika dzierży tylko jeden piłkarz. W zeszłym roku po 94 oceny ogólnej mieli Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi. Światowa premiera gry FIFA 20 odbędzie się 27 września 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *