Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool odrabia straty. Trzy gole na Anfield

FC Liverpool

Liverpool FC pokonał na własnym stadionie Fulham FC w pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej Carabao Cup. Rewanż odbędzie się w środę 24 stycznia w Londynie.

Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Brazylijczyk Willian. Były zawodnik między innymi Chelsea przejął piłkę po niecelnym zagraniu Virgila Van Dijka i inteligentnym strzałem pokonał Kellehera. Do przerwy nie padła już żadna bramka.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się podopieczni Kloppa. The Reds wyprowadzili dwa szybkie ciosy. Wyrównał w 68. minucie Curtis Jones, a trzy minuty później gola na 2:1 zdobył Cody Gakpo. Holender ustalił tym samym wynik spotkania.

10.01.2024, Puchar Ligi Angielskiej (Carabao Cup), Anfield Road (Liverpool)

Liverpool FC – Fulham FC 2:1 (0:1)

Bramki: 68. Jones, 71. Gakpo – 19. da Silva

Liverpool F.C.: Kelleher – Bradley, Konaté, van Dijk /C/, Gomez – Gravenberch (56. Gakpo), MacAllister, Jones – Elliott (56. Núñez), Jota, Díaz

Fulham F.C.: Leno – Castagne, Adarabioyo, Diop, Robinson – Reed /C/, Palhinha – Decordova-Reid, Pereira (72. Cairney), da Silva (72. Wilson) – Jiménez

Żółte kartki: 24. van Dijk (LIV)

Sędziowie: Coote – Wood, Smith