Kolejna kolejka Serie A za nami. Milan umocnił przewagę.

Juventus Atalanta

zdjęcie: https://twitter.com/juventusfcen


W Serie A toczy się zacięta walka o mistrzostwo Włoch. Inter czyli obrońca tytułu, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce. Milan znajdujący się na drugim miejscu. Stara Dama, chodzi oczywiście o Juventus, który zajmuje czwarte miejsce. Oraz Napoli, które zajmuje pozycję lidera. Jednak w przypadku kiedy mamy w zamiarze gry na pieniądze tak jak w kasynie czy automacie warto dobrze przeanalizować tabelę. Miejsca mogą się szybko zmienić, ponieważ różnica punktowa między tymi drużynami jest bardzo mała. Dzięki temu walka o mistrzostwo staję się jeszcze bardziej interesująca. Lata kiedy Juventus wygrywał mistrzostwo z olbrzymią przewagą już się skończyły. Ale kto ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch?

Milan z dużą przewagą i ciekawym terminarzem

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, tak naprawdę każda z drużyn może je zdobyć. Jeśli przeanalizujemy sytuację to na papierze największe szanse na zdobycie mistrzostwa ma Milan. Dlaczego? Jeśli popatrzymy na terminarz spotkań tych czterech zespołów to Milan ma najłagodniejszy terminarz. Bardzo ważnym meczem dla tej drużyny będzie mecz z Napoli, który odbędzie się szóstego marca. Kolejną sprzyjającą okolicznością dla Milanu jest to, że nie uczestniczą oni już w Lidze Mistrzów na żywo, czyli mogą się oni w pełni skupić tylko na rozgrywkach ligowych.

Napoli czyli pogoń z przeszkodami

Napoli jest w podobnej sytuacji, ten klub również nie uczestniczy już w żadnych rozgrywkach pucharowych. Terminarz piłkarzy z Neapolu jest trochę trudniejszy niż terminarz Milanu, ale zdecydowanie najważniejszym meczem jest właśnie mecz z piłkarzami z Mediolanu. Również należy pamiętać o tym, że to właśnie ta drużyna zajmuję obecnie pierwsze miejsce w tabeli więc na pewno są oni pewni siebie i to nie oni muszą gonić resztę stawki.

Wszyscy przeciwko Interowi

Obrońcy tytuły czyli Inter ciągle walczy w Lidze Mistrzów, co prawda swój pierwszy mecz z Liverpoolem przegrał i jest duże prawdopodobieństwo, że odpadną z tych rozgrywek. Jeśli tak się stanie to Interowi pozostanie walka o mistrzostwo Włoch. Terminarz piłkarzy z Mediolanu jest korzystny dla nich. Ich najtrudniejszym rywalem będzie Juventus. Na pewno dodatkową motywacją jest to, że bronią oni tytułu i na pewno zrobią co w ich mocy by ten tytuł u nich pozostał.

Juventus praktycznie bez szans

Na koniec został nam Juventus. Obecnie zajmują oni czwarte miejsce w tabeli i teoretycznie mają najmniejsze szanse na zdobycie mistrzostwa. Dodatkowo walczą oni ciągle w Lidze Mistrzów i w porównaniu z Interem mają oni szanse przejść do kolejnej fazy turnieju. Również terminarz Starej Damy nie należy do najłatwiejszych. Wszystko wskazuje na to, że piłkarzy Juventusu czeka ciężka droga jeśli chcą oni zdobyć mistrzostwo Włoch. Jednak w piłce nożnej nie takie historie się spełniały.

Czeka nas naprawdę ciekawa i ekscytująca końcówka sezonu w Serie A. Drużyny nie mogą pozwolić sobie na wpadki z słabszymi rywalami. Każda z tych czterech drużyn może zdobyć to mistrzostwo, ale jak wiemy zwycięzcą może zostać tylko jedna. Niebawem przekonamy się, kto nim będzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.