Aktualności

I liga: Ważne przełamanie Miedzi

W drugim niedzielnym meczu 12. kolejki Fortuna I ligi Sandecja Nowy Sącz grając “u siebie” w Legnicy przegrała z Miedzią 1:3. Miedzianka dzięki tej wygranej wyprzedziła Biało-Czarnych w tabeli.

Wynik meczu w 31. minucie otworzył Patryk Makuch. 22-letni napastnik podwyższył na 2:0, dzięki czemu ma już pięć trafień w bieżących rozgrywkach. W 62. minucie Michał Walski zdobył kontaktową bramkę. 24-latek wykorzystał rzut karny, dzięki czemu ma trzy gole w sezonie. Ostatnie słowo należało do Miedzianki. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował drugi raz rzut karny, który wykorzystał Nemanja Mijuskovic. Dla Czarnogórca to premierowe trafienie.

W tabeli Miedź, która wygrała pierwsze “wyjazdowe” spotkanie po dwóch meczach bez zwycięstwa, awansowała na czwarte miejsce. Z kolei Sączersi spadli na szóstą pozycję. W następnej serii spotkań Miedź podejmie Zagłębie Sosnowiec, a Sandecja zagra ze Skrą Częstochowa.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 1:3 (0:1)
Michał Walski 62′ (k) – Patryk Makuch 31′, 54′, Nemanja Mijušković 96′ (k)