Erling Haaland widziany w Dortmundzie!

Getty Images

Erling Haaland jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników na pozycji napastnika w Europie. Jego umowa w Salzburgu obowiązuje do 2023 roku.

Mówi się, że Erling Haaland został zauważony na lotnisku w Dortmundzie. Napastnik został tam odebrany przez pracownika BVB. Taką wiadomość podał Ruhrnachrichten w środę wieczorem.

Borussia Dortmund od pewnego czasu interesuje się napastnikiem RB Salzburg. Norweg jest jednym z największych talentów w Europie.

Po Haalanda ustawia się kolejka klubów ze Starego Kontynentu. 19-latek zdobył w tym sezonie 28 bramek w 22 meczach. Z Bundesligi Norwegiem interesuje się również RB Lipsk.

Norweg gra świetny sezon. Atakujący stał się trzecim najmłodszym zdobywcą hat-tricka w historii Ligi Mistrzów. Zrobił to w wieku 19 lat i 58 dni – tylko Raul i Wayne Rooney byli młodsi podczas strzelania trzech bramek w jednym meczu w Champions League.

Zobacz również: Gennaro Gattuso trenerem Napoli!

W obecnej kampanii Ligi Mistrzów Norweg strzelił 8 bramek, jednak 19-latek nie poprawi już tego wyniku. Nie poprawi, ponieważ RB Salzburg odpadło z Champions League i na wiosnę zagra w Lidze Europy.

W lidze austriackiej Erling Haaland zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Piłkarz Salzburga ma na swoim koncie 16 trafień w Tipico Bundeslidze.

W Dortmundzie znajduje się tylko jeden nominalny napastnik, jednak Hans-Joachim Watzke zapowiedział na walnym zgromadzeniu, że BVB wzmocni się zimą na tej pozycji. Wszystko wskazuje na to, że tym wzmocnieniem będzie Erling Braut Håland.

Źródło: ruhrnachrichten.de, bild.de


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *