Punkt Legii Warszawa z Realem Madryt!

Mistrz Polski, Legia Warszawa niespodziewanie zremisowała z wicemistrzem Hiszpanii Realem Madryt. Przed dwoma tygodniami na Santiago Bernabeu padł wynik (5:1) dla podopiecznych Zinedine Zidane.

Nie minęła nawet pierwsza minuta spotkania, a Arkadiusz Malarz był zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Bowiem fenomenalnym uderzeniem popisał się Walijczyk Gareth Bale. Królewscy jeszcze mieli kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, lecz z bardzo dobrej strony pokazał się golkiper gospodarzy Arkadiusz Malarz. W 35. minucie po koronkowej akcji Karim Benzema zdobył kolejną bramkę dla Realu Madryt. Niespodzianie pięć minut później genialnym strzałem Keylora Navasa pokonał Vadis Odjidja-Ofoe. Dla Belga była to dopiero pierwsza bramka w barwach warszawskiego zespołu.

Po zmianie stron w 58. minucie do remisu doprowadził Serb Miroslav Radović, który uderzeniem zza pola karnego zaskoczył Keylora Navasa. Po tej bramce Legia Warszawa odważniej zaatakowała, a zwieńczeniem tego była bramka na 3:2. Niestety Legioniści prowadzenie utrzymali tylko przez dwie minuty.

Legia Warszawa – Real Madryt 3:3 (1:2)
Odjidja-Ofoe 40′ Radović 83′, Moulin 83′ – Bale 1′, Benzema 35′, Kovacić 85′

Legia: Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin – Guilherme, Odjidja-Ofoe (86. Jodłowiec), Radović (Prijović) – Nikolić (Kucharczyk)

Real: Navas – Carvajal, Nacho, Varane, Coentrao (77. Asensio) – Bale, Kovacić, Kroos, Ronaldo – Morata, Benzema (Vazquez)

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy)

Widzów: bez publiczności