Liga Mistrzów: Real wywozi remis z Monachium

Bayern Monachium

fcbayern.de

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Bayern Monchium zremisował z  “Królewskimi” 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Leroy Sane oraz Harry Kane. Natomiast obie bramki dla Realu strzelił Vinicius.

To Bayern z większym animuszem rozpoczął to spotkanie. Już w 50 sekundzie uderzał na bramkę Realu Sane, ale dobrze interweniował Łunin. W pierwszym kwadransie goście nie opuszczali swojej połowy. Kolejną okazję miał Sane, próbował również Musiala. Real przeczekał napór “Bawarczyków” i wykonał jedną, zabójczą akcję. W 24. minucie Toni Kroos posłał genialne podanie do Viniciusa a Brazylijczyk strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy Bayern napierał, ale bez większego zagrożenia pod bramką Realu.

Bayern ponownie dobrze rozpoczął po gwizdku arbitra. Tym razem przełożyło się to na wyrównanie. Świetną indywidualną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Sane. Niemiec zszedł z piłką do środka i oddał mocne uderzenie po krótkim słupku zaskakując Lunina. Cztery minuty później Bayern już prowadził. Sfaulowany w polu karnym przez Vazqueza został Musiala i “jedenastkę” zamienił na gola Harry Kane. Real tego dnia korzystał jednak ze świetnej dyspozycji Viniviusa. Brazylijczyk najpierw miał dobrą okazję do wyrównania, a w 84. minucie wykorzystał rzut karny na wagę remisu. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Monachium. Rewanż 8 maja w Madrycie.