PSV Eidhoven został mistrzem Holandii w sezonie 2015/2016 wyprzedzając na ostatniej prostej Ajax Amsterdam.

Przed ostatnią kolejką wszystko było w rękach Ajaxu, który miał tyle samo punktów co PSV, lecz lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Drużynie Milika do mistrzostwa wystarczyło zwycięstwo z outsiderem rozgrywek – drużyną Graafschap. Wszystko rozpoczęło się po myśli wicemistrza zeszłorocznych rozgrywek. W 16 minucie meczu bramkę zdobył Amin Younes. Goście mieli wyraźną przewagę przez całą pierwszą połowę, lecz nie udokumentowali jej zdobyciem drugiego gola. W 55 minucie do wyrównania niespodziewanie doprowadził Bryan Smeets. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Jak się okazało kluczowy w kontekście mistrzostwa Holandii, ponieważ do ostatniej minuty wynik nie uległ już zmianie. Arkadiusz Milik przebywał na boisku do 66 minuty. W sezonie 2015/2016 był najlepszym strzelcem swojej drużynie gromadząc 21 goli.

PSV na wyjeździe bez większych problemów pokonało Zwolle 3-1 i zapewniło sobie drugi z rzędu tytuł mistrza Holandii.

Graafschap – Ajax Amsterdam 1-1