Bundesliga: Dortmund zdobył “Borussię-Park”

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi w Monchengladbach spotkały się dwie Borussie, w którym górą była ta z Dortmundu. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek.

Wynik spotkania na cztery minuty przed przerwą otworzył były gracz gospodarzy, Marco Reus. Dla 26-letniego pomocnika to dziewiąta bramka w sezonie. Pięć minut po zmianie stron na 2:0 podwyższył Henrikh Mkhitaryan. Osiem minut później kontaktową bramkę strzelił Raffael. Zarówna dla Ormianina jak i Brazylijczyka były to siódme trafienia w tym sezonie. Wynik spotkania na kwadrans przed zakończeniem meczu ustalił Ilkay Gundogan. Dla 25-letniego pomocnika była to premierowa bramka w bieżącym sezonie na boiskach Bundesligi.

Łukasz Piszczek zagrał pełne 90. minut. W tym czasie był 72. razy przy piłce, podawał 47. razy, w tym 36. celnie, wygrał osiem pojedynków, jeden raz dośrodkowywał oraz przebiegł 11,48 kilometra.

Po tym spotkaniu BVB zwiększył swoją przewagę nad trzecią w tabeli Herthą do ośmiu punktów i nad czwartym Monchengladbach do dwunastu oczek. Z kolei do prowadzącego Bayernu nadal ma osiem punktów straty.

W następnej serii spotkań podopieczni Thomasa Tuchela zagrają przed własną publicznością z Ingolstadt, a Żrebaki pojadą do Moguncji (Mainz).

23.01.2016, godz. 18:30 Borussia Monchengladbach – Borussia Dortmund 1:3 (0:1)
0:1 – Marco Reus (41′)
0:2 – Henrikh Mkhitaryan (50′)
1:2 – Raffael (58′)
1:3 – Ilkay Gundogan (75′)
żółte kartki: Nico Elvedi – Julian Weigl
faule: 12-11
strzały na bramkę: 10-12