Ligue 1:PSG zdemolowało Angers

W pierwszym sobotnim meczu 21. kolejki Ligue 1, Paris Saint Germain podejmowało na Parc des Princes, Angers. Mimo, że od początku faworytem byli Paryżanie, nikt się nie spodziewał, że Mistrzowie zdemolują beniaminka, który jakby nie było od samego początku sezonu jest w czołówce ligi.

Prze pierwsze dwa kwadranse nic nie zwiastowało pogromu jaki miał nadejść. Dopiero od  32 minuty strzelanie rozpoczął nie kto inny jak Ibrahimović. Osiem minut później Lucas podwyższył wynik na 2:0 i  na tym pierwsza połowa się skończyła.

Po zmianie połów van der Wiel podwyższył na 3:0. Kiedy wydawało się, że Angers nic już nie zrobi w 59 minucie Capelle zdobył pierwszą i jednocześnie ostatnią bramkę dla gości. Później dla beniaminka było już tylko gorzej. Paryżanie bawili się piłką, podwyższając wynik w 63 a następnie w 66 minucie do 5:1. Obydwie bramki zdobył di Maria. Dla PSG było to już 22 zwycięstwo w tym sezonie.

PSG – Angers 5:1
1:0 Ibrahimović 32’