Premier League: Mistrz “wyszarpał” zwycięstwo

Po bardzo emocjonującym meczu 6. kolejki angielskiej Barclays Premier League Hull City uległo na własnym stadionie Manchesterowi City 2:4.

Spotkanie miało niezwykle ciekawy przebieg. Już po dziesięciu minutach mistrzowie Anglii prowadzili 2:0 po golach Sergio Aguero i Edina Dzeko. Gdy wydawało się, że “The Citizens” mają pełną kontrolę nad meczem, jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. W 21. minucie “swojaka” zaliczył Eliaquim Mangala, a dziesięć minut później rzut karny na gola zamienił Abel Hernandez.
W drugiej połowie inicjatywę znów przejęli jednak piłkarze z Manchesteru. Udokumentowali to w 68. minucie, kiedy to swoją drugą bramkę w meczu strzelił Dzeko. Swoje zwycięstwo przypieczętowali w 89. minucie. Decydującego gola zdobył będący ostatnio w znakomitej formie strzeleckiej Frank Lampard.

Hull City – Manchester City 2:4 (2:2)
Gol 0:1 – 7′ – Sergio Aguero
Gol 0:2 – 10′ – Edin Dzeko
Gol 1:2 – 21′ – Eliaquim Mangala (sam.)
Gol 2:2 – 32′ – Abel Hernandez (k.)
Gol 2:3 – 68′ – Edin Dzeko
Gol 2:4 – 89′ – Frank Lampard