W meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi 1. FC Koeln przegrał u siebie z Bayernem Monachium 0:2. W spotkaniu wystąpiło trzech Polaków. Całe zawody rozegrali Adam Matuszczyk i Paweł Olkowski (Koeln) oraz Robert Lewandowski (Bayern).

Od początku meczu Bayern miał inicjatywę. Ataki Bawarczyków kończone były zazwyczaj jednak niecelnymi strzałami bądź wywalczeniem rzutu rożnego. Wreszcie w 19. minucie przyniosły zamierzony efekt. Dośrodkowanie Thomasa Mullera sprytnie przepuścił Robert Lewandowski, a z kilku metrów piłkę do siatki wpakował Mario Goetze.
Bayern wciąż atakował i kiedy wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu, w 34. minucie świetną okazję mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Manuel Neuer najpierw obronił strzał Adama Matuszczyka, a potem jeszcze dobitkę Anthony’ego Ujaha.
Mimo zdecydowanej przewagi Bayernu, w pierwszej połowie więcej goli już nie padło.

Od początku drugiej odsłony wciąż atakowali mistrzowie Niemiec. W 66. udało im się ponownie trafić do siatki, a właściwie uczynił to gracz gospodarzy Daniel Halfar, który pokonał własnego bramkarza.
Bayern nie oddał inicjatywy i w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Nie kwapił się już jednak tak ochoczo do zmasowanych ataków. Wynik nie uległ zmianie. Koeln – Bayern 0:2.

1. FC Koeln – Bayern Monachium 0:2 (0:1)
Gol 0:1 – 19′ – Mario Goetze
Gol 0:2 – 66′ – Daniel Halfar (sam.)

Sklad skład Składy:
Koeln: Horn – Brecko, Maroh, Wimmer, Hector – Matuszczyk, Lehmann, Gerhardt (59, Riise), Olkowski, Halfar (76, Vogt) – Ujah (88, Finne).
Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng (55, Dante), Alaba – Lahm, Alonso, Bernat, Robben (75, Shaqiri), Goetze – Muller (55, Benatia), Lewandowski.