La Liga: Real Sociedad ulega “Królewskim”. Ekipa Ancelottiego ucieka ligowym rywalom

W spotkaniu kończącym sobotnie zmagania 16. kolejki La Liga zmierzył się ze sobą Real Madryt i Real Sociedad. Popis swoich umiejętności dał Vinicius Junior znacznie przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny.

Umacniający się na pozycji lidera Real Madryt zmierzył się na Estadio Anoeta z Realem Sociedad. Trzy punkty w tym spotkaniu były dla obu drużyn na wagę złota. “Królewscy” wykorzystując niespodziewane porażki Barcelony i Atletico Madryt mogli jeszcze bardziej się od niej zdystansować, natomiast Sociedad powrócić do najlepszej czwórki La liga po zostaniu przeskoczonym w tabeli przez Real Betis.

Real Madryt rozpoczął potkanie niemrawo, ale 2-3 minuty wystarczyły by zaczął on narzucać swoje tempo przeciwnikom. Już w 4. minucie intensywny pressing poskutkował postawieniem bramkarza rywali pod ścianą, który w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Tempa akcjom Realu nadawał aktywny Vinicius Junior, lecz ekipie z San Sebastian udało się uspokoić sytuację. Dodatkowo goście wkrótce stracili jeden ze swoich atutów w ofensywie w postaci Karima Benzemy, który był zmuszony opuścić murawę. Vinicius nie przestawał jednak lśnić w ataku podobnie jak cały Real, a Sociedad w ogólnym rozrachunku częściej musiał się bronić niż mógł nacierać na rywali. Jednakże kiedy “Txuri-Urdin” byli już w natarciu musieli przedostać się jeszcze przez dobrze zorganizował obronę madrytczyków. Głównie swoje ataki przeprowadzali stroną której strzegł Dani Carvajal, a Hiszpan łatwo nie odpuszczał, choć nie był i nie do przejścia. Gospodarze starali wykorzystać się wszelkie luki które znaleźli, lecz wtedy zazwyczaj zawodziła skuteczność napastników. Mieli jeszcze akcję na gola do szatni po kontrataku, ale Alexander Sorloth nie zdecydował się na strzał w dogodnej sytuacji.

Po przerwie Vinicius w końcu doczekał się trafienia. W 47. minucie po fantastycznym wejściu w pole karne znalazł w nim Luke Jovicia. Serb  po dobrym zastawieniu się przed obrońcami odegrał Brazylijczykowi któremu nie pozostało nic innego jak oddanie strzału. Zdobyta bramka podziałała pozytywnie na obu zawodników. W 57. minucie tym razem to Jović umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową zarazem strzelając swojego pierwszego gola w trwającym sezonie. Sociedad starał się odrabiać straty, ale Real kontrolował przebieg gry, grając bardzo pewnie co sprawiło że ciężko było im zagrozić. W 77. minucie pod bramką rywali próbował zdziałać coś Alexander Isak, jednak świetną interwencją w obronie popisał się Eduardo Camavinga. Dalsza bezradność Realu Sociedad i wygodna pozycja ekipy Carlo Ancelottiego sprawiły, że gra zwolniła. W 88. minucie Vinicius mógł zdobyć drugą bramkę, ale przegrał w pojedynku sam na sam z bramkarzem.