Manchester City

W meczu 15. kolejki Premier League Watford FC przegrał z Manchesterem City 1:3. Świetny występ zanotował Bernardo Silva, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Manchester City miał dziś okazję awansować na pozycję lidera, ponieważ Chelsea przegrała z West Hamem. Na papierze zadanie było łatwe, bo rywalem The Citizens był Watford, z którym podopieczni Pepa Guardioli zazwyczaj wygrywali.

I już początek meczu zapowiadał kolejne zwycięstwo, bo City już w 4. minucie objęło prowadzenie. W pole karne dośrodkował Phil Foden, a tam do siatki trafił zupełnie niepilnowany Raheem Sterling. Reprezentant Anglii chwilę później mógł ustrzelić dublet, gdy uderzył sprzed pola karnego, lecz tym razem Daniel Bachmann kapitalną interwencją uchronił Watford przed dwubramkową stratą. Później podopieczni Pepa Guardioli panowali nad spotkaniem i mieli kilka okazji, by podwyższyć prowadzenie, głównie za sprawą Jacka Grealisha. Były zawodnik Aston Villi zazwyczaj jednak pudłował lub bramkarz gospodarzy świetnie bronił. Po upływie drugiego kwadransa już jednak nie dał rady i musiał wyciągnąć futbolówkę z bramki po golu Bernardo Silvy. Ostatecznie bramka Portugalczyka ustaliła wynik do przerwy. The Citizens prowadzili dwiema bramkami i pewnie zmierzali po komplet punktów.

Gospodarze od początku drugiej połowy rzucili się do ataku, bo nie mieli już nic do stracenia, a do zyskania wiele. Gra Watfordu wyglądała całkiem nieźle i w pewnych momentach pachniało golem dla gospodarzy. Niestety ich szanse zostały pogrzebane w 63. minucie. Wtedy to Silva łatwo przedostał się w szesnastkę i pięknym uderzeniem pokonał Bachmanna, zdobywając tym samym drugą bramkę. Szerszenie wiedzieli, że już nie mają szans nawet na remis, ale ich celem nadal było strzelenie gola. I udało się to kwadrans przed końcem meczu, gdy na dwa razy do bramki gości trafił Cucho Hernandez. Ostatecznie bramka Kolumbijczyka ustaliła wynik spotkania. Manchester wygrał 3:1, wykorzystał potknięcie Chelsea i awansował na pozycję lidera.

Manchester był dziś zdecydowanie lepszym zespołem niż Watford i pewnie zgarnął trzy oczka. Gospodarze w drugiej połowie starali się postawić mistrzom Anglii, ale brakowało im umiejętności. Goście wykorzystali potknięcie Chelsea i pokazali, że nadal będą się liczyć w walce o tytuł, mimo że niektórzy wskazywali już Liverpool i Chelsea jako jedynych, którzy o niego powalczą.

04.12.2021, 15. kolejka Premier League, Vicarage Road

Watford FC – Manchester City 1:3 (0:2)

Cucho Hernandez 75′ –  Raheem Sterling 4′,  Bernardo Silva 30′, 63′

Watford: Daniel Bachmann – Kiko Femenia, William Troost Ekong, Craig Cathcart, Danny Rose (Jeremy Ngakia 71′) – Imrân Louza (Cucho Hernandez 46′), Emmanuel Dennis, Tom Cleverley (Juraj Kucka 46′), Moussa Sissoko, João Pedro – Joshua King

City: Ederson – Kyle Walker, Rúben Dias, Aymeric Laporte, João Cancelo – İlkay Gündoğan (Kevin De Bruyne 67′), Rodri, Bernardo Silva – Raheem Sterling, Jack Grealish (Riyad Mahrez 68′), Phil Foden (Gabriel Jesus 75′)

Żółte kartki: Joshua King, Danny Rose, Craig Cathcart

Sędzia: Simon Hooper

Wyniki z godziny 16:

Newcastle United FC – Burnley FC 1:0 (1:0)

Souhtampton FC – Brighton&Hove Albion 1:1 (1:0)

Wolverhampton Wanderers – Liverpool FC 0:1 (0:0)

1 thought on “Premier League: Manchester City pewnie pokonuje Watford i wskakuje na pozycję lidera