Bundesliga: Juniorski błąd Zentnera przesądził o porażce [wideo]

W meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi FSV Mainz przegrało na własnym stadionie z FC Augsburg 0:1. Jedyna bramka w spotkaniu padła po juniorskim błędzie Robina Zentnera.

W 25. minucie bramkarz gospodarzy podał do stojącego w polu karnym Floriana Niederlechnera, a ten wyłożył piłkę na siódmy metr i Andre Hahn skierował piłkę do pustej bramki. Dla 30-letniego pomocnika była to piąta bramka w bieżących rozgrywkach. W sześćdziesiątej drugiej minucie Rafał Gikiewicz wygrał pojedynek sam na sam z Karim Onisiwo, lecz gdyby przegrał, to i tak, by nie było bramki, ponieważ napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Dwie minuty przed końcem gry polski golkiper ponownie wygrał z napastnikiem Mainz. sparując piłkę na słupek.

W następnej serii spotkań klub Polaka pojedzie do stolicy Niemiec zagrać z Herthą Berlin. A podopieczni Bo Svenssona zagrają w Gelsenkirchen z ostatnim w tabeli Schalke.

28.02.2021, godz. 15:30 FSV Mainz – FC Augsburg 0:1 (0:1)