Liga Mistrzów: Bezradność Manchesteru United

Twitter @redbullGER

Takiego przebiegu wydarzeń mało, kto się spodziewał.

Od pierwszych minut swoją dominację podkreślała niemiecka ekipa. Dobra gra pozwoliła na szybkie zdobycie bramki, gdyż już w 2. minucie bramkarza Manchesteru pokonał jego rodak, Angelino. Trzy minuty później żółtą kartę otrzymał Bruno Fernandes za niesportowe zachowanie. W minucie 13 wynik spotkania został podwyższony przez Haidarę na 2-0. Manchester był bezradny, gdyż nie miał żadnych argumentów, które mogły by dać nadzieję na wywiezienie korzystnego rezultatu z Lipska. Drugie 45. minut rozpoczęło się od kilku groźnych sytuacji stworzonych przez piłkarzy Nagelsmanna. W 56. minucie na boisku zameldował się Justin Kluivert syn słynnego Patricka Kluiverta. Niespełna 13. minut po wejściu na boisko Justin wpisał się na listę strzelców podwyższając wynik spotkania na 3-0. To tylko rozzłościło piłkarzy Ole, którzy natychmiast rzucili się do ataku wyprowadzając wiele groźnych strzałów. Niestety nie mogli pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy. Jednak, to się zmieniło w 80. minucie, kiedy pewnie rzut karny na bramkę zamienił Bruno Fernandes. 2. minuty później było już tylko 3-2 dla Lipska, bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Paul Pogba po asyście Fernandesa. Po 90 minutach awans do kolejnej rundy zapewniła sobie niemiecka drużyna, a Manchester United będzie musiał zadowolić się występami w Lidze Europejskiej.

Warto przypomnieć, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn padł wynik 5-0 dla Manchesteru United.