Liga Mistrzów: Juventus rozbija Barcę

Eurosport - TVN24

W meczu o prym w grupie G to Stara Dama okazała się lepsza. Dotkliwie pokonali Katalończyków na Camp Nou i wejdą do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Dwa gole po rzutach karnych zdobył Cristiano Ronaldo.

Strzelanie w tym meczu zaczęło się od rzutu karnego. Jedenastka była zresztą mocno dyskusyjna, gdyż Cristiano Ronaldo padł po starciu bark w bark z Araujo. Dyskusyjnie czy nie, sędzia wskazał na “wapno” i nie było odwrotu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i posłał ją w sam środek bramki, Ter Stegen rzucił się zaś w prawą stronę. Po 13 minutach gry było 1:0 dla Juve. Na drugą bramkę Włosi czekali niecałe 10 minut. Weston McKennie zagrał na skrzydło do Cuadrado. Kolumbijczyk odegrał mu piękną wrzutką z pierwszej piłki, a Amerykanin zawisając w powietrzu wpakował piłkę do bramki. Mógł sobie pozwolić na swoiste nożyce, gdyż właściwie nikt go nie krył w tej sytuacji.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej części obejrzeliśmy kolejny rzut karny. Tym razem nie było z czym dyskutować, gdyż Clement Lenglet próbując zatrzymać gracza Juve przy dojściu do piłki zagrał ją dłonią. Naprzeciw Ter Stegena znów stanął Ronaldo i znów pokonał go bardzo pewnie, tym razem trafiając w lewy róg. Bramkarz Blaugrany zaś znów rzucił się w prawo. Po upływie 70 minut padły dwa kolejne gole. Wpierw dla Barcy, potem dla Juventusu. Oba jednakowoż zostały anulowane przez pozycje spalone.  W 86′ minucie Messi spróbował jeszcze strzelić choćby honorowego gola. Po minięciu rywala przed polem karnym zakręcił piłkę, ale ta nie dokręciła się dostatecznie i minęła słupek po zewnętrznej stronie.

Blaugranie wystarczył w tym meczu remis by zachować pierwsze miejsce w grupie. Mimo ogrania Starej Damy w pierwszej rundzie 2:0 na wyjeździe, dziś zostali pokonani jeszcze wyżej i wchodzą do 1/8 z drugiej pozycji. Obie drużyny zgromadziły aż 15 punktów. Trzecią pozycję premiowaną przejściem do Ligi Europy w grupie G zajęło Dynamo Kijów.

FC Barcelona 0 : 3 Juventus

0 – 13′ (k.), 52′ (k.) Ronaldo, 20′ McKennie