asroma.com

Roma wygrała z Szahtarem 1:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i to Rzymianie awansowali do ćwierćfinału.

Rzymianie do tego meczu przystąpili bez zmian względem pierwszego spotkania. W pierwszym składzie wybiegł m.in młody talent Cengiz Under, zdobywca gola w meczu rozgrywanym w Charkowie. W ekipie Szahtarze doszło do jednej, wymuszonej zmiany. Serhija Krywcowa zastąpił Ivan Ordets.

W 10. minucie po rzucie wolnym drużyny z Ukrainy było blisko gola samobójczego, ale po zagraniu głową zawodnika gospodarzy piłka minęła bramkę Alissona. Od tego momentu Roma ruszyła wysokim pressingiem. Przez długi czas nie dawali swoim rywalom wyjść z własnej połowy. W 33 minucie Fazio popełnił katastrofalny błąd i stracił na rzecz Ferreyry, ale napastnik Szachtara nie zdołał zdobyć gola. Najlepszą akcją była chyba “ruletka”, którą wykonał Florenzi i dzięki której fantastycznie minął dwóch graczy Szachtara, ale niecelnie dośrodkował.

Po przerwie Roma zaczęła od mocnego uderzenia. W 52. minucie świetne podanie do Dżeko posłał Strootman i Bośniak nie dał szans w sytuacji sam na sam bramkarzowi gości.

W 62. minucie blisko kolejnego gola był Dżeko. Po jego strzale sprzed pola karnego piłka o centymetry minęła słupek. W 79. minucie sytuacja Szachtara stała się dramatyczna. Dżeko doszedł do sytuacji sam na sam, ale faulem powstrzymał go Ordets, za co otrzymał czerwoną kartkę. Po tych wydarzeniach na boisku doszło do przepychanek. Sędzia uspokoił jednak zawodników i wróciliśmy do gry. Roma wycofała się, a goście starali się dobić do bramki Alissona, ale ich starania nie przyniosły gola i to Roma awansowała do ćwierćfinału.

AS Roma – Szachtar Donieck 1:0 (0:0)

bramki: Dżeko 52′

czerwone kartki: Ordets 79′