Besiktas wychodzi z grupy po remisie z Porto

goal.com

Besiktas w Stambule zremisował z Porto i tym samym wszedł do kolejnej rundy Champions League. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw do siatki trafił Felipe, a 12 minut później wyrównał Talisca.

Obie strony od pierwszej minuty starały się zdobyć bramkę. Besiktas walczył przecież o pierwsze w historii klubu wyjście z grupy w Lidze Mistrzów, natomiast Porto nie chciało skomplikować sobie sytuacji przed ostatnią kolejką. Niebezpiecznie pod bramką Portugalczyków zrobiło się w 26. minucie, gdy po podkręconym uderzeniu zza pola karnego Ryana Babela, Jose Sa z obroną piłki miał duże problemy. W 28. minucie dobrze w polu karnym rywalami zakręcił Ricardo Quaresma, lecz tym razem portugalski golkiper miał się na baczności. Staranie Turków nie przyniosły jednak skutku, a nawet wręcz przeciwnie, bo zamiast prowadzić, od 29. minuty przegrywali 0-1. Dobra forma drugiej linii FC Porto z Hectorem Herrerą na czele zagwarantowała Ricardo Pereirze dogodną szansę do dośrodkowania. Portugalczyk ładnie zgrał futbolówkę do Felipe, a ten zaskoczył Fabriego uderzeniem pod samą poprzeczkę. Gospodarze wyrównali jednak na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. Talisca wykorzystał podanie Cenka Tosuna i zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

Mimo iż wynik, który utrzymywał się do przerwy, gwarantował gospodarzą awans do kolejnej fazy, nie zamierzali się nim jednak zadawalać. Zapewne, gdyby nie Jose Sa padłoby więcej goli, lecz 24-latek postanowił udowodnić, dlaczego to on, a nie Iker Casillas stoi na bramce Dragoes. Zatrzymał on dwie próby Ricardo Quaresmy, natomiast przed golem Babela uratowała go poprzeczka. Porto także mogło strzelić drugiego gola, lecz nie wykorzystało swoich kontrataków. Besiktas po raz pierwszy w historii klubu awansuje do 1/32 Champions League, natomiast obecność w tej fazie Portugalczyków, w dużej części będzie zależeć od dzisiejszego spotkania Monaco z Lipskiem.