Śląsk Wrocław dalej w Pucharze Polski!

W ramach rywalizacji w 1/16 Pucharu Polski Widzew Łódź podejmował na swojej terenie Śląsk Wrocław. Lepszy okazał się zespół z T-Mobile Ekstraklasy, który pokonał pierwszoligową drużyną 2:1 i w 1/8 zmierzy się ze Stalą Stalową Wolą lub Lechią Gdańsk.

Pierwszy gol padł już w dziewiątej minucie meczu. Podanie Warchoła wykorzystał Kwiek, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do siatki. Do wyrównania doszło w 38′ minucie. Piłkę pewnie po ziemi uderzył Mateusz Machaj, a ta jeszcze po rykoszecie znalazła drogę do bramki. Do przerwy było 1:1. Decydujące okazało się trafienie Flavio Paixao, który w 58′ minucie celnie uderzył głową po uderzeniu Machaja. Cztery minuty później Portugalczyk mógł sobie pluć w brodę, że nie podwyższył wyniku. Znalazł się bowiem tuż przed pustą bramką… ale nie trafił do niej z siedmiu metrów! Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)